/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Regały wysięgnikowe do łuków gięto-klejonych

Jagram Pro: Większa wydajność magazynu

OHRA

Autor: OHRA
Źródło: OHRA
Data: 2016-05-31


Polska firma Jagram Pro, będąca jednym z wiodących producentów łuków gięto-klejonych, powiększyła swój magazyn dzięki regałom wysięgnikowym marki OHRA. Te elastyczne, zawieszane ramiona systemu regałowego umożliwiają szybkie dostosowanie do odpowiednich wymiarów gotowych łuków. Zmniejszenie szkód oraz szybkie czasy dostępu do towarów powodują równocześnie większą wydajność magazynową.

OHRA - Regały wysięgnikowe do łuków gięto-klejonychOHRA - Regały wysięgnikowe do łuków gięto-klejonychFot. OHRA

Jagram Pro produkuje łuki gięto-klejone o promieniu gięcia od 45 centymetrów, na przykład do mebli ogrodowych do rozpiętości 19 metrów. Również magazyn w siedzibie firmy w Suszu musi być odpowiednio dostosowany do tych artykułów: składowane są tutaj nie tylko elementy drewniane wykorzystywane do produkcji, jak również gotowe łuki dla odbiorców końcowych. Magazynowany tam materiał ma długość od 1,5 do 2 metrów. Aby można było optymalnie wykorzystać powierzchnie magazynową, należało nieznacznie dostosować odstęp pomiędzy poziomami składowania – zależnie od rozmiaru składowanych łuków gięto-klejonych oraz paczek drewna.

Jest to istotny powód, dlaczego firma Jagram Pro zdecydowała się już przy pierwszym wyposażaniu swojego magazynu w roku 2003 na zastosowanie systemu regałowego marki OHRA – i zamówiła również przy niezbędnym powiększeniu magazyny w roku 2015 ponownie regały europejskiego lidera w produkcji regałów wysięgnikowych. Bowiem w systemie OHRA ramiona wysięgnikowe nie są zgrzewane lub skręcane, lecz zawieszane w dowolny sposób na szerokość wsporników w siatce 100 milimetrów. Ramiona wysięgnikowe można regulować bez narzędzi, a regały mogą być szybko dostosowane do wymiarów składowanych artykułów. Do tego po uderzeniu zawieszone ramiona odchylają się. W ten sposób można uniknąć uszkodzeń regału i tym samym magazynowanych artykułów.

Wszystkie elementy nośne regałów są wykonane z pełnościennej, walcowanej na gorąco stali. Również po uderzeniu konstrukcja ta zachowuje swoje własności statyczne. Poza tym możliwe są wysokie obciążenia, wąskie przestrzenie między regałami, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Ponieważ regały są zamontowane w firmie Jagram Pro poza budynkiem, są one chronione dodatkowo przez zadaszenie, które jest montowane bezpośrednio na wspornikach. W tym celu OHRA wyliczyła statykę z uwzględnieniem lokalnych warunków klimatycznych – przede wszystkim oczekiwanych opadów śniegu.

Łącznie magazyn Jagram Pro obejmuje obecnie dwanaście rzędów regałów o wysokości 5 metrów i długości prawie 20 metrów. Dzięki regałom OHRA stworzono nie tylko większą wydajność magazynową, lecz także zmniejszono koszty spowodowane uszkodzeniami regałów i towarów. Jednocześnie regały umożliwiają lepszy przegląd stanu magazynowego oraz szybsze czasy dostępu do towaru.

O firmie Jagram Pro:

Firma Jagram Pro jest jednym z wiodących producentów drewnianych elementów gięto-klejonych zarówno w Polsce jak i w Europie. Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1987. Zastosowanie nowoczesnej technologii umożliwia produkcję łuków drewnianych do rozpiętości 19 metrów przy jednoczesnym zachowaniu ich estetyki i jakości. Jagram Pro produkuje łuki z zastosowaniem lameli o grubości od 3,8 do 22,5 milimetrów. Dzięki temu możliwe są promienie gięcia jedynie 45 centymetrów w przypadku drewnianych elementów konstrukcyjnych i 15 centymetrów przy innych mniejszych łukach.


O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH
www.ohra.pl
http://regalywspornikowe.pl/
Polska północna: +48 663905555
Polska południowa: +48 605970505
Email: info@regalywspornikowe.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA