/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

DREMASILESIA w Sosnowcu - już w tym tygodniu, od soboty do poniedziałku

Międzynardowe Targi Poznańskie

Autor: oprac. red
Źródło: Międzynardowe Targi Poznańskie
Data: 2016-04-19


Już w tym tygodniu odbędzie się kolejna edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA. Nowe miejsce i nietypowy termin targów maja wyjść naprzeciw oczekiwaniom wystawców i gości. Tegoroczna DREMASILESIA odbędzie się w dniach 23-25. kwietnia (sobota-niedziela-poniedziałek) w Centrum Targowo-Konferencyjnym ExpoSilesia w Sosnowcu.

Targi DREMASILESIA to świetną okazją do rozmów z dostawcami technologii do obróbki drewnaTargi DREMASILESIA to świetną okazją do rozmów z dostawcami technologii do obróbki drewnaFot. MTP

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA powstały z inicjatywy Międzynarodowych Targów Poznańskich - krajowego lidera w organizacji wydarzeń o charakterze biznesowym. Od 2007 roku odbywały się corocznie w Katowicach, natomiast od 2016r., w ramach dziesięciolecia istnienia, targi DREMASILESIA zmieniły swoją lokalizację i mają miejsce w Expo Silesia w Sosnowcu.

Targi DREMASILESIA są świetną okazją do rozmów pomiędzy uczestnikami rynku dostawców techniki, technologii obróbki drewna i ich odbiorcami: przedstawicielami firm stolarskich różnej wielkości. Kampania promocyjno – reklamowa zrealizowana w oparciu o starannie dobrane narzędzia sprawa, że targi te odwiedzają zainteresowani inwestowaniem profesjonaliści, podejmujący decyzje zakupowe w swoich przedsiębiorstwach. W tym roku na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad pięćdziesięciu wystawców, których oferta skierowana jest przede wszystkim do branży obróbki drewna.


Targi odbywają się w sercu Górnego Śląska, skąd niedaleko do Częstochowy, Kępna i Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspomniane regiony charakteryzują się wieloletnimi tradycjami produkcji meblarskiej, a co za tym idzie – dużą liczbą przedsiębiorstw działających w tej branży oraz w branżach pokrewnych. Dlatego lokalizacja targów oraz ich jesienny termin doskonale wpisują się w oczekiwania uczestników rynku, zapewniając im maksymalną satysfakcję.

Podczas targów DREMASILESIA odbędą się wydarzenia towarzyszące:

Strefa Parkietu organizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy
SPP prezentować będzie nowoczesne techniki i produkty wykorzystywane podczas prac parkieciarskich. Zaplanowano również serię wykładów dotyczących parkiecirastwa. M.in. Małgorzata Grotowska opowie o Designie w parkieciarstwie.

Strefa Wiedzy organizowana przez portal Drewno.pl
W ramach tej przestrzeni odbędzie się cykl wystąpień - prezentacji na tematy dotyczące branży drzewnej. Prezentacje przygotowane zostaną przez wysokiej klasy specjalistów w danym zakresie, z którymi będzie można również bezpośrednio porozmawiać po prezentacji.


Wśród tematów m.in:
O dotacjach dla firm (dofinansowanie ZUS oraz unijnych dotacjach na innowacje) - będzie mówił Dariusz Rutkowski (Forest Consulting Center)
Recykling odpadów drzewnych - Wojciech Cichy (Instytut Technologii Drewna)
System norm dla biopaliw stałych w Polsce, w Europie i na świecie - W. Cichy (Instytut Technologii Drewna)
Inwestowanie a wynikające z tego koszty produkcji mebli - Piotr Domański (AT - Piotr Domański)
Policzkowanie - Bezpyłowa Strukturyzacja Drewna - Patryk Koralewski, Zdzisław Warmuz
Aspekty prawne i ocena ryzyka w zakresie biomasy stałej na cele energetyczne - Ilona Olsztyńska (SGS Polska)
Zakładowa Kontrola Produkcji drewna konstrukcyjnego - Ilona Olsztyńska (SGS Polska)
EUTR, czyli obowiązki dla podmiotów wprowadzających drewno i produkty z drewna na rynek Uni Europejskiej -  Ilona Olsztyńska (SGS Polska)
Systemy bezpieczeństwa technicznego w przemyśle maszynowym - Andrzej Półrolniczak (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA)
Certyfikacja produktów z drewna w ramach systemu PEFC (PEFC Polska)
Design w parkieciarstwie – Małgorzata Grotowska
Marketing w internecie - Kamil Jabłoński (Drewno.pl)
Szkolenia zawodowe w tartacznictwie i leśnictwie - Jacek Rutkowski (Forest Consulting Center, Drewno.pl)

W Strefie Wiedzy zobaczyć będzie można również pracujące urządzenie do bezpyłowej strukturyzacji powierzchni drewna (policzkowanie) oraz spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze harvestera.

Podczas trwania targów, na stoisku informacyjnym Międzynarodowych Targów Poznańskich, można będzie uzyskać informacje dotyczące uczestnictwa w jednej z największych europejskich imprez branży drzewnej - Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które odbędą się W dniach 13-16. września 2016r. w Poznaniu.

Tegoroczna edycja targów DREMASILESIA odbędzie się na terenie centrum konferencyjno-targowego EXPO SILESIA w Sosnowcu przy ul. Braci Mieroszewskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA