DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIA

TEKNAMOTOR NOWOŚCI 2016

Teknamotor

Autor: Tomasz Szczepaniak
Źródło: Teknamotor
Data: 2016-03-22


Nowością w mobilnych rębakach bębnowych jest system podawania składający się z górnej rolki dociskająco – wciągającej w formie wahacza i dolnej gąsienicy. Układ o napędzie hydraulicznym wspomaga transport drewna do systemu tnącego. Praca operatora polega na położeniu drewna na transporterze gąsienicowym lub ewentualnie lekkim popchnięciu materiału.

Teknamotor SDBG DieselTeknamotor SDBG DieselFot. Teknamotor

W modelu Skorpion 280 SDBG zastosowano bęben płaszczowy z sektorowym układem 3 noży tnących – jeden obrót bębna to jedno cięcie drewna na całej szerokości bębna. Innowacyjne rozwiązanie to równomierne obciążenia systemu tnącego, stabilna praca silnika spalinowego i ekonomiczne zużycie paliwa. Zastosowanie sita pomaga w produkcji regularnego zrębka do celów opałowych i przemysłowych. 

bardzo łatwa regulacja i wymiana nożybardzo łatwa regulacja i wymiana nożyFot. Teknamotor

Konstrukcja noży tnącychKonstrukcja noży tnącychFot. Teknamotor

Konstrukcja noży tnących ze stali narzędziowej to odporność na tępienie, długi czas eksploatacji – zostrzenie z długości nominalnej do 20 mm (w 280 RB, 280 SDBG) lub do 55 mm (w 350 RB, 350 RBP, 500RB).

Wolna przestrzeń między transporterami gąsienicowymi służy separacji zanieczyszczeń takich jak drobne kamyki, ziemia, piach, itp., tym samym wydłużeniu okresu eksploatacji noży. 

Transporter gąsienicowy oraz system no stressTransporter gąsienicowy oraz system no stressFot. Teknamotor

Wszystkie modele posiadają system No-stress, który zapobiega przeciążeniu układu napędowego dzięki czasowemu zatrzymaniu układu podającego. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy rębaka. System ten ma wbudowany licznik motogodzin.

Transporter gąsienicowyTransporter gąsienicowyFot. Teknamotor

Modele Skorpion 350 RBP i Skorpion 500 RB wyposażone są w standardzie w hydraulicznie obracaną rurę wyrzutową, składany deflektor do zmiany kąta wyrzutu oraz składany stół załadowczy. Powyższe funkcje jak również uruchamianie, zatrzymywanie i cofanie systemem podawczym realizowane są za pomocą Joysticka. 

Wszystkie modele wyposażone są w hydrauliczny zawór do regulacji prędkości podawania drewna co umożliwia cięcie bardzo drobnego zrębka do dalszego przetworzenia w młynach do produkcji brykietu i pelletu. Duży zrębek służy do palenia w piecach lub do sprzedaży na cele przemysłowe. 

Modele Skorpion 350 RBP i Skorpion 500 RB są wyposażone w wydajny system załadunku drewna w formie dwóch transporterów gąsienicowych.Modele Skorpion 350 RBP i Skorpion 500 RB są wyposażone w wydajny system załadunku drewna w formie dwóch transporterów gąsienicowych.Fot. Teknamotor

Kontakt:

TEKNAMOTOR Sp. z o.o.
ul.Świętokrzyska 2a
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Dział handlowy:

tel. +48 41 26 36 823
tel. +48 41 26 36 913

e-mail: teknamotor@teknamotor.pl

www.teknamotor.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz