/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CERTYFIKACJA

Seminarium PEFC podczas targów DremaSilesia 2016

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2016-02-24


Podczas tegorocznej edycji targów DremaSilesia, wszyscy zainteresowani tematem certyfikacji w gospodarce leśnej, będą mieli okazję wziąć udział w seminarium pt. "Certyfikacja wyrobów leśnych (CoC) w systemie PEFC" organizowanym przez PEFC Polska. Seminarium odbędzie się w ramach Strefy Wiedzy organizowanej wspólnie przez portal Drewno.pl i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Seminarium PEFC podczas targów DremaSilesia 2016Seminarium PEFC podczas targów DremaSilesia 2016Fot. PEFC

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest międzynarodową, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999r., której głównym celem jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej poprzez system certyfikacji leśnej oraz etykietowania produktów leśnych wykonywanych przez niezależne jednostki.

 

PEFC ma charakter "parasolowy" - uznaje krajowe systemy certyfikacji leśnej opracowane wspólnie przez wszystkie zainteresowane strony oraz dostosowane do lokalnych priorytetów i warunków.

 

Obecnie PEFC obejmuje systemy certyfikacji obowiązujące w ponad 30 krajach. Łącznie odpowiadają one za certyfikację ponad 250 milionów hektarów lasów, co czyni PEFC światowym liderem certyfikacji gospodarki leśnej. Jednocześnie jest to system chętnie wybierany przez właścicieli lasów o niewielkiej powierzchni czy stanowiących własność wspólnot gruntowych.

 

Produkty certyfikowane przez PEFC są akceptowane w licznych publicznych i prywatnych strategiach zamówień obowiązujących na całym świecie. Obecnie ponad 15.800 firm posiada certyfikat łańcucha dostaw w systemie PEFC.

 

Prezentacja przygotowana przez PEFC Polska, która będzie mieć miejsce w trakcie trwania targów DremaSilesia, w terminie 23-25. kwietnia 2016 r., składać się będzie z następujących części:

 

  1. Wprowadzenie - jak i po co działa PEFC
  2. Certyfikacja wyrobów z drewna i innych surowców leśnych w łańcuchu dostaw (CoC)
  3. Użytkowanie logo PEFC
  4. Pytania i dyskusja

 

Ta, oraz wiele innych ciekawych konferencji odbędzie się wramach Strefy Wiedzy organizowanej przez portal Drewno.pl i Międzynarodowe Targi Poznańskie podczas Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, które odbędą się na terenir ExpoSilesia w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz