/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Fabryka Konstrukcji Drewnianych przejmuje Drewit za 10 mln zł

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: oprac. dja
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2015-08-18


Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy zakupu 99,99% udziałów PPHU Drewit sp. z o.o. z siedzibą w Witnicy, która specjalizuje się w produkcji elementów architektury ogrodowej. Cena zakupu wyniesie blisko 10 mln zł.

Budowa konstrukcji drewnianej magazynu śruty w Porcie Gdynia. Wyprodukowane przez FKD wiązary z drewna klejonego mają długość 40 m i wagę 10 ton. każdy. Do budowy magazynu wykorzystano ponad 2.000 m3 drewna.Budowa konstrukcji drewnianej magazynu śruty w Porcie Gdynia. Wyprodukowane przez FKD wiązary z drewna klejonego mają długość 40 m i wagę 10 ton. każdy. Do budowy magazynu wykorzystano ponad 2.000 m3 drewna.Fot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Na mocy podpisanej umowy, FKD zobowiązała się do zawarcia transakcji zakupu udziałów spółki Drewit do dnia 30. października 2015 roku. Wartość transakcji to 9,992 mln zł.  Środki na zakup udziałów pochodzić mają z emisji obligacji.

 

Dywersyfikacja kierunków sprzedaży, zaplecze maszynowe, potencjał magazynowy oraz doświadczona kadra mają przyczynić się do płynnego rozwoju Fabryki Konstrukcji Drewnianych w najbliższych latach.

 

Zdaniem zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych przejęcie Drewitu pozwoli spółce na dywersyfikację rynków zbytu oraz obniżenie kosztów pozyskania surowca. Zakład w Witnicy posiada własny park maszynowy pozwalający przecierać jak i również suszyć drewno. Obecnie FKD kupuje tarcicę służącą do produkcji z zagranicy, co wiąże się z wysokimi kosztami. Po zakupie spółki Drewit, według zarządu, możliwym będzie wyprodukowanie surowca nie tylko na potrzeby własne, ale również do celów handlowych. 

 

Do końca II kwartału 2015r. Fabryki Konstrukcji Drewnianych SA osiągnęła przychody ze sprzedaży produktów w wysokości 4,562 mln zł, co oznacza wzrost o 110% w stosunku do analogicznego okresu w 2014 r., w którym wartość przychodów ze sprzedaży produktów wyniosła 2,174 mln zł. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi zostały skorygowane o zmianę stanu produktów w kwocie 2,174 mln zł będących konsekwencją rozliczenia długoterminowych umów budowlanych rozpoczętych w roku 2014. W raporcie finansowym na dzień 30 czerwca 2015r. spółka wykazuje przychody ze sprzedaży netto w kwocie 1,773 mln zł co jest wartością o 7 % wyższą niż w analogicznym okresie 2014 roku (1,651 mln zł).

Zysk netto po II kwartale 2015r. wyniósł 194 tys. zł i stanowi 98 % wartości zysku osiągniętego w II kwartale 2014 197 tys. zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA