/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Fabryka Konstrukcji Drewnianych przejmie Dome International?

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: pks
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2015-06-30


Według komunikatu z 28. czerwca br. Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. podpisała list intencyjny dotyczący zakupu 100% udziałów w spółce, konkurującej w kluczowym dla FKD segmencie działalności. Jak poinformował zarząd list reguluje wszelkie kwestie finansowe oraz zakreśla ramy czasowe, w jakich strony zakładają zrealizowanie transakcji. Według ustaleń umowa kupna udziałów zawarta zostanie do końca bieżącego roku.

Budowa magazynu soliBudowa magazynu soliFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Zakup udziałów w znaczący sposób wpłynie na skonsolidowane przychody Fabryki Konstrukcji Drewnianych, jak również w dalszej perspektywie zwiększenie udziału rynkowego w jednym z sektorów, w którym spółka działa. Zarząd FKD podkreśla, że akwizycja w znaczący sposób zwiększy portfel zamówień poprzez realizację kontraktów, które przejmowany podmiot posiada w swoim portfelu.

 

Dziś Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. poinformowała o podpisaniu umowy o utworzeniu konsorcjum z firmą Dome International Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie. Celem podpisanej umowy było wspólne przystąpienie do przetargu na budowę dwóch magazynów soli o szacowanej wartości 3,444 mln zł. Fabryka Konstrukcji Drewnianych jest liderem konsorcjum.

 

Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie umowa została zawarta wyłącznie na potrzeby w/w postępowania, jednak profil Dome International wskazuje, że być może właśnie przejęciem tej spółki zainteresowana jest Fabryka Konstrukcji Drewnianych.

 

Dome International specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie magazynów i terminali przeładunkowych materiałów sypkich, zwłaszcza silnie higroskopijnych i korozyjnych na terenie środkowo-wschodniej Europy. Spółka bazuje na doświadczeniu międzynarodowej grupy Dome - jest wyłącznym dystrybutorem i licencjobiorcą technologii "Domar-Eurodome"® na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Dome International wykonała dotychczas ok. 200 obiektów.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz