/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
KURSY ZAWODOWE

Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną - październik 2020

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-09-14


Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na "Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną". Uczestnicy szkolenia będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualnąKurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualnąFot. K.Jabłońska

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Uczestnicy Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:

  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie
  • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metoda wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.

 Osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną jest niezbędnym elementem systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE. 

Prawidłowo przesortowana pod względem wytrzymałości tarcica zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji oraz oszczędność wykorzystanego drewna, co bezpośrednio wpływa na koszty inwestycji.

Najbliższy termin kursu: 01-04. października 2020r. w Pałacu Będlewo,

Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew (woj. wielkopolskie), www.palacbedlewo.pl 

Koszt kursu:  2800 zł netto +23% VAT = 3444 zł brutto

Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. 

Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. 

Zgłoszenia uczestników kursu przyjmowane są do 22. września 2020r.:

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj >>>

Pomagamy w przygotowaniu dokumentów związanych z dofinansowaniem kursów przez Powiatowe Urzędy Pracy. 

Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Jabłońska tel. 616 243 467, e-mail: k.jablonska@drewno.pl

 

ORGANIZATORZY:

Forest Consulting Center - firma zajmującą się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno-drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, sektora usług leśnych oraz sektora drzewnego. 

Firma posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty.

Forest Consulting Center może pochwalić się zrealizowaniem kilku cyklów szkoleń dla Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw, licznych Zakładów Usług Leśnych oraz firm zajmujących się przerobem drewna. W realizacji szkoleń Forest Consulting Center często korzysta z funduszy europejskich.

Drewno.pl - najstarszy i największy w Polsce portal branży drzewnej, którego strony w ciągu roku odwiedza ok. 1 mln użytkowników. Od ponad 20 lat dostarcza informacji i wiedzy z zakresu obróbki i wykorzystania drewna. Od 2014 r. wspólnie z Forest Consulting Center prowadzi szkolenia koncentrując się na dostarczaniu wiedzy potrzebnej fachowcom z branży drzewnej

Portal Drewno.pl prowadzi również sklep internetowy, w którym nabyć można m.in. literaturę fachową, chemię do drewna oraz specjalistyczne narzędzia dla przemysłu drzewnego. 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Drewno certyfikowane

Zainteresowanie budzi fakt że w zdecydowanej większości projektów są wpisane więźby dachowe C 30 . Jeszcze bardziej interesujące jest że nie istnieje taki materiał lity a pozyskanie surowca dla sortowania C27 w materiale litym graniczy z cudem również w Skandynawii czy Rosji . Najbardziej interesujące jest to że prawie wszystkie dachy są wykonywane z surowca tartacznego,mokrego nie struganego a w dokumentacji spełniają one wymogi dla C30 zgodnie z projektem.Ustawa opisuje dokładnie wymogi dla drewna konstrukcyjnego ,podobnie zresztą sprawa NRO .
Co będzie jeżeli dom ulegnie zniszczeniu w wyniku kataklizmu .

Adam [101]Odpowiedz na ten komentarz2015-05-28 09:50:41

Zgłoś nadużycie

Drewno certyfikowane

I zgodnie ze wspomnianą przez poprzednika Ustawą, Nadzór Budowlany, będzie kontrolował oddawane budynki, również domy mieszkalne. W przypadku braku Deklaracji - Klient otrzyma nakaz rozbiórki. W Polsce jest już sporo takich przypadków, które swoje finały mają jeszcze w Sądach. Jednak zawsze jest tak, że najbardziej cierpi najmniej zorientowany - czyli w tym przypadku Klient.

Abies Polska A.Stachowicz tel.601705206 [1]Odpowiedz na ten komentarz2016-05-20 11:30:10

Zgłoś nadużycie

certyfikaty

czytam to wszystko i jestem przerażony ... pracowałem na dwóch tartakach sprzedalismy setki dachów ..... tutaj chodzi tylko o wyeliminowanie małych tartaków pieniadze z kursów brakarskich certyfikaty
drewno jest z roku na rok gorsze....
znam tartak ktory posiada certyfikat wszystko wyglada tak samo sciągaja suszke z czech ....
papier przyjmuje wszystko

zpd [18]Odpowiedz na ten komentarz2020-07-22 17:48:04

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA