DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
KURSY ZAWODOWE

Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną - marzec 2020

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-02-11


Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na "Kurs wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną". Uczestnicy szkolenia będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami i uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy ZKP związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualnąKurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualnąFot. yayoicho

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Uczestnicy Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:

  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie
  • sortowania tarcicy konstrukcyjnej metoda wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.

 Osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną jest niezbędnym elementem systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE. 

Prawidłowo przesortowana pod względem wytrzymałości tarcica zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji oraz oszczędność wykorzystanego drewna, co bezpośrednio wpływa na koszty inwestycji.

Zajęcia poprowadzą wykładowcy m.in. z Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.

W organizowanych przez nas kursach brakarskich udział wzięło już ponad 300 osób.

Najbliższy termin kursu: 5-8. marca 2020 r. w Pałacu Będlewo,

Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew (woj. wielkopolskie), www.palacbedlewo.pl 

Koszt kursu:  2600 zł netto +23% VAT = 3198 zł brutto

Cena obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. 

Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. 

Zgłoszenia uczestników kursu przyjmowane są do 27. lutego 2020r.:

Informacji udzielamy telefonicznie pod nr. 61 624-34-67, e-mailem: biuro@forestcc.pl

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj >>>

Pomagamy w przygotowaniu dokumentów związanych z dofinansowaniem kursów przez Powiatowe Urzędy Pracy. 

Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Jabłońska tel. 601 876 319

 

ORGANIZATORZY:

Forest Consulting Center - firma zajmującą się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno-drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, sektora usług leśnych oraz sektora drzewnego. 

Firma posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty.

Forest Consulting Center może pochwalić się zrealizowaniem kilku cyklów szkoleń dla Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw oraz licznych Zakładów Usług Leśnych potwierdzonych referencjami. Łączna liczba przeszkolonych przedstawicieli przedsiębiorstw przekroczyła 3000, natomiast Służby leśnej przeszło 1000 osób. W realizacji szkoleń Forest Consulting Center często korzysta z funduszy europejskich.

Drewno.pl - najstarszy i największy w Polsce portal branży drzewnej, którego strony w ciągu roku odwiedza ok. 1 mln użytkowników. Od ponad 15 lat dostarcza informacji i wiedzy z zakresu obróbki i wykorzystania drewna. Od 2014 r. wspólnie z Forest Consulting Center prowadzi szkolenia koncentrując się na dostarczaniu wiedzy potrzebnej fachowcom z branży drzewnej

Portal Drewno.pl prowadzi również sklep internetowy, w którym nabyć można m.in. literaturę fachową czy specjalistyczne narzędzia dla przemysłu drzewnego. 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Drewno certyfikowane

Zainteresowanie budzi fakt że w zdecydowanej większości projektów są wpisane więźby dachowe C 30 . Jeszcze bardziej interesujące jest że nie istnieje taki materiał lity a pozyskanie surowca dla sortowania C27 w materiale litym graniczy z cudem również w Skandynawii czy Rosji . Najbardziej interesujące jest to że prawie wszystkie dachy są wykonywane z surowca tartacznego,mokrego nie struganego a w dokumentacji spełniają one wymogi dla C30 zgodnie z projektem.Ustawa opisuje dokładnie wymogi dla drewna konstrukcyjnego ,podobnie zresztą sprawa NRO .
Co będzie jeżeli dom ulegnie zniszczeniu w wyniku kataklizmu .

Adam [96]Odpowiedz na ten komentarz2015-05-28 09:50:41

Zgłoś nadużycie

Drewno certyfikowane

I zgodnie ze wspomnianą przez poprzednika Ustawą, Nadzór Budowlany, będzie kontrolował oddawane budynki, również domy mieszkalne. W przypadku braku Deklaracji - Klient otrzyma nakaz rozbiórki. W Polsce jest już sporo takich przypadków, które swoje finały mają jeszcze w Sądach. Jednak zawsze jest tak, że najbardziej cierpi najmniej zorientowany - czyli w tym przypadku Klient.

Abies Polska A.Stachowicz tel.601705206 [1]Odpowiedz na ten komentarz2016-05-20 11:30:10

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz