/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SZKOLNICTWO ZAWODOWE

III Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii Drewna

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2015-04-09


Blisko czterdziestu uczestników z czternastu szkół wzięło udział w osiemnastej edycji konkursu „Sprawny w zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii Drewna. Konkurs odbywający się w dniach 19-20. marca 2015r. w Oświęcimiu już po raz trzeci miał charakter ogólnopolski.

III Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaFot. Drewno.pl

Głównym celem konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu we współpracy z Zespołem Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, jest rozpowszechnianie szkolenia zawodowego oraz próba zainteresowania młodzieży kształceniem w zawodach związanych z branżą drzewnej. 

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się w dniach 3-4. marca 2016r. w Oświecimiu. - Zobacz tutaj >>> 

W osobnych, ale podobnych konkurencjach wystąpili uczniowie szkół zawodowych „Sprawny w zawodzie” - Stolarz i techników „Sprawny w zawodzie” - Technik Technologii Drewna. Wszyscy musieli wykazać się najpierw wiedzą teoretyczną, a następnie umiejętnościami praktycznymi. Zasadniczą różnicą był większy nacisk na umiejętności praktyczne w stosunku do uczniów szkół zawodowych oraz wiedzę teoretyczną w stosunku do uczniów techników. 

 

Z wielkim zaangażowaniem uczniowie, nauczyciele i kierownictwo Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu przygotowali oba konkursy, w których obok gospodarzy uczestniczyli uczniowie zawodówek z Andrychowa, Białegostoku, Cieszyna, Dobrodzienia, Grybowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Mińska Mazowieckiego, Starego Sącza, Suchej Beskidzkiej, Wadowic, Zakopanego i Żywca, Leszna oraz techników z Białegostoku, Dobrodzienia, Zwierzyńca, Kalwarii Zebrzydowskiej, Garbatki-Letniska i Rudnika nad Sanem.

Laureaci konkursu Sprawny w zawodzie - StolarzLaureaci konkursu Sprawny w zawodzie - StolarzFot. Drewno.pl

 

W tegorocznej edycji konkursu Sprawny w zawodzie, najlepsze wyniki wśród uczniów szkół zawodowych uzyskali:

1. miejsce - Piotr Gucwa, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie

2. miejsce - Gabriel Władysław Turała, reprezentujący Zespół Szkół nr 2 w Wadowicach

3. miejsce - Piotr Bogdał, reprezentujący Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu

Przyznano również dwa wyróżnienia:

I - wyróżnienie - Jan Ochman z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

II - wyróżnienie - Kacper Maciejczyk z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.

 

Laureaci konkursu Sprawny w zawodzie - Technik Technologii DrewnaLaureaci konkursu Sprawny w zawodzie - Technik Technologii DrewnaFot. ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

Wśród uczniów techników laureatami konkursu Sprawny w zawodzie zostali:

1. miejsce - Piotr Kóska, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

2. miejsce - Kamil Faruga, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

3. miejsce - Dominik Kania, reprezentujący Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

I wyróżnienie - Marcin Turbak z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939r. w Kolbuszowej

II wyróżnienie - Ronald Bociąga z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu. 

 

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali ufundowane przez sponsorów nagrody rzeczowe. Dwaj najlepsi zawodnicy reprezentujący technika otrzymali indeksy na Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie. Jedną z nagród były również płatny staż w fabryce mebli Mebloform.

 

Organizacja tego typu zawodów to doskonała idea promująca szkolnictwo zawodowe, która wpisuje się w ostatnie działania Ministerstwa Edukacji Narodowej związane z położeniem nacisku na rozwój tego typu edukacji. Tym bardziej pogratulować należy nauczycielom przedmiotów zawodowych drzewnych: Franciszkowi Synowcowi z Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz Robertowi Mikołajkowi z Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy od wielu lat zajmują się organizacją konkursu. 

 

W tym roku starania organizatorów znalazły również poparcie u władz samorządowych i oświatowych, które objęły patronat nad przedsięwzięciem. Należy tu wymienić i podziękować takim instytucjom jak: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty, Śląski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Oświęcimskiego i Starosta Powiatu Wadowickiego, Prezydent Miasta Oświęcimia, Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wójt Gminy Oświęcim. Należy także wspomnieć, iż trzeci ogólnopolski konkurs objęła patronatem honorowym Pani Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Sponsorami konkursu, dzięki wsparciu których możliwe było przygotowanie nagród dla uczestników konkursu, zostały firmy: FESTOOL z siedzibą w Warszawie, CASTORAMA - Oświęcim, które już po raz trzeci sponsorują nagrody dla laureatów oraz Firmę  GTV  oraz HÖGERTtechnik  z Warszawy. Nie należy również zapomnieć o cennym wsparciu ze strony firmy „Skawa” z Wadowic oraz „Aksam” z Osieka k. Oświęcimia, które zadbały o to, by uczestnicy konkursu dostali coś słodkiego podczas zawodów. 

III Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii Drewna - 2015

Patronaty Honorowe 

Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik-Rostkowska 

Marszałek Województwa Małopolskiego - Marek Sowa

Prezydent Miasta Oświęcimia - Janusz Chwierut

Wójt Gminy Oświęcim - Albert Bartosz 

Starosta  Oświęcimski - Zbigniew Starzec

Śląski Kurator Oświaty - Stanisław Faber

Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski

Prof. Dr Hab. Bartłomiej Mazela - Dziekan Wydziału Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu  

Prof. Dr Hab. Krzysztof Krajewski - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Inspektor Inspektorii Krakowskiej - KS. Dariusz Bartocha SDB

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej - Augustyn Ormanty

Starosta Powiatu Wadowickiego - Bartosz Kaliński

 

Partnerzy 

Instytut Technologii Drewna

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy

Polska Izba Gospodarstwa Przemysłu Drzewnego

Stowarzyszenie DOM DREWNIANY

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

 

Sponsorzy

AKSAM Paluszki Beskidzkie

Castorama

Festool 

GTV Narzędzia

Högert Technik

Mebloform

Skawa Wadowice 

Tool4woods

 

III Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii Drewna (Zdjęcia: 21)

III Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaLaureaci konkursu Sprawny w zawodzie - StolarzLaureaci konkursu Sprawny w zawodzie - Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaIII Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w Zawodzie” - Stolarz i Technik Technologii DrewnaZespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA