/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

SPRAWNY W ZAWODZIE: Stolarz i Technik Technologii Drewna

Autor:
Źródło: ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego
Data: 2015-03-17


W dniach 19. i 20. marca Oświęcim będzie miastem, w którym stolarze i technicy technologii drewna z całej Polski będą się mogli zmierzyć w zawodowej rywalizacji o tytuł „Sprawnego w Zawodzie” - stolarz i technik technologii drewna. W organizowanych w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu we współpracy z Zespołem Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, konkursach zawodowych: 19. marca odbędzie się konkurs dla stolarzy (uczniów z zasadniczych szkół zawodowych), a 20. marca konkurs dla techników technologii drewna.

Konkurs Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii DrewnaKonkurs Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii DrewnaFot. Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii Drewna

Tegoroczna edycja konkursów jest już organizowana po raz 18-ty, a po raz III ma charakter ogólnopolski. Oprócz innych, jednym z głównych celów organizacji konkursów „Sprawny w zawodzie” - stolarz oraz technik technologii drewna, jest możliwość propagowania szkolenia zawodowego, a szczególnie próba zainteresowania młodzieży możliwością nauki w zawodach branży drzewnej. 

 

Cieszy fakt, że starania organizatorów konkursów, znajdywały i znajdują nadal, duże zrozumienie ze strony władz oświatowych, jak i też władz samorządowych, które zawsze chętnie otaczały konkursy swoim patronatem, jak i też cennym wsparciem. Należy tu wymienić takie instytucje i osoby jak: Urząd Marszałkowski i Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty, czy Śląski Kurator Oświaty. Jak co roku, konkursy swoim patronatem obejmują również, Starosta Powiatu Oświęcimskiego i Starosta Powiatu Wadowickiego, Prezydent Miasta Oświęcimia i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wójt Gminy Oświęcim, którym należy się podziękowanie za wsparcie organizacji konkursów. Z zadowoleniem, należy przyjąć fakt, że tegoroczne III ogólnopolskie konkursy, objęte zostały honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i osobiście patronatem Pani Minister Edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Przyjmujemy to, jako wyróżnienie, uznanie oraz poparcie dla czynionych działań.

 

W trakcie zmagań konkursowych, uczniowie będą musieli wykazać się szczegółową wiedzą zawodową i precyzją w posługiwaniu się umiejętnościami praktycznymi wykonując zadania konkursowe. Zadania te sposób w sposób precyzyjny pozwalają sprawdzić „sprawność” uczniów w posługiwaniu się tymi umiejętnościami, co jest celem konkursów. 

 

Tak zmożona i wytrwała praca uczestników konkursów powinna oczywiście być nagrodzona. Organizatorzy konkursów, co roku, przywiązują wiele uwagi do tego, aby uczestnicy i laureaci konkursów zostali odpowiednio nagrodzeni. Jest to możliwe głównie dzięki współpracy organizatorów z firmami działającymi na szczeblu lokalnym, jak i ogólnokrajowym, które rozumiejąc taką potrzebę, pragną czynnie wesprzeć działania w zakresie promowania szkolenia zawodowego w naszym kraju. Należy tutaj wymienić m. innymi, takie firmy, jak: FESTOOL z siedzibą w Warszawie, już po raz trzeci, jest sponsorem nagrody dla zdobywców I miejsca, w postaci cennych, profesjonalnych elektronarzędzi; CASTORAMA - Oświęcim, również po raz trzeci sponsoruje nagrody rzeczowe; GTV oraz HÖGERT technik z Warszawy, są sponsorami cennych nagród rzeczowych w postaci narzędzi, dla zdobywców I, II i III miejsca. Firma „Mebloform” z Kalwarii Zebrzydowskiej, ufundowała cztery cenne nagrody w postaci stażu zawodowego dla zdobywców I i II miejsca. Cennym wsparciem konkursów, są fundowane przez firmy „Skawa” z Wadowic oraz „Aksam” z Osieka k. Oświęcimia, produkowane przez nich wyroby w postaci pysznych słodyczy. 

 

Cennym wsparciem organizowanych konkursów, jest udzielany nam patronat uczelni wyższych: Dziekana wydziału technologii drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dziekana wydziału technologii drewna z SGGW w Warszawie, który już po raz kolejny ufundował dla zwycięscy konkursu technik technologii drewna, Indeks uprawniający do podjęcia studiów na wydziale technologii drewna. Na wdzięczność , ze strony organizatorów konkursów, zasługują również nasi patroni medialni, tacy jak: „Gazeta Przemysłu Drzewnego”, „Lakiernictwo PRZEMYSŁOWE”, „Profesjonalny Parkiet”, „DREWNO.PL” , „MEBEL NEWS” oraz „MEBLARSTWO.PL” , „PRODUKCJAMEBLI.PL” , „E-handeldrewnem” , „BIZNESmeble.pl” oraz „meble.pl” , które jako fachowe i profesjonalne czasopisma, przyczyniają się do propagowania konkursów w środowiskach branży drzewnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA