DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
przetargi na 2020 rok

przetargi na 2020 rok [24]

Mam pytanie do znawców tematu. Zakończenie I etatapu jest 12.06, do godziny 12.00 możemy składać oferty a do 15.00 mamy czas na złożenie podpisu, według regulaminu potencjalnego wyniku i obłożenia ofert nie będzie ostatniego dnia widoczne. Teraz moje pytanie jak mam to rozumieć, czy do 24.00 11 grudnia czy dobę wcześniej do 12.00 lub 15.00. Pan w marketingu w moim nadleśnictwie macierzystym nie umie mi odpowiedzieć, mało tego konsultował się w dyrekcji regionalnej i też nie udzielono mu jednoznacznej odpowiedzi a na dodatek osoba z dyrekcji regionalnej kontaktowała się z osobą z ZILP i też nie otrzymała odpowiedzi. Będę bardzo wdzieczny za odpowiedź wyjaśniającą moje pytanie. P.S w ZILP dowiedział się mój marketingowiec że w momencie jak dużo osób jest zalogowanych system może źle pokazywać obłożenie i potencjalny wynik także moje pytanie jest bezsensu.

tartaczek [164]Odpowiedz na ten wątek2019-12-07 11:59:21

Zgłoś nadużycie

Portal

To jest robione wszystko, żeby zmusić nas do dawania maksymalnych cen
A może by tak zrobić im na złość i wszyscy dajemy ceny minimalne plus maksymalnie 1-2 PLN ?

JJ [1]Odpowiedz na ten wątek2019-12-08 11:18:28

Zgłoś nadużycie

ceny

to jest niemożliwe bo zawsze będą tacy co dają tyle ile mogą żeby dostać wszystko, z ludźmi się nie dogadasz w dzisiejszych czasach, jeden cwaniak większy od drugiego.
Jak by ktoś mógł mi powiedzieć bo tak się zastanawiam, skąd wzięły się ceny? Nie zbyt dokładnie śledziłem to wszystko co się działo przez ostatnie miesiące, udział w ankietach brałem, czytałem te informacje raz na jakiś czas i nie pamiętam żeby było coś o wzroście cen. S2B SO po kilka zł w górę a S2A SO nawet do kilkunastu złotych względem tamtego roku. Rozumiem jeszcze s2b bo jest tego coraz mniej i jeśli popytać to podobno ma być jeszcze gorzej, ale podobno s2a zalega w lasach (da się też to wywnioskować po ilości surowca na e-drewno) i jest problem żeby je odebrać a oni podnoszą cenę średnio o 10 zł za metr. Już pomijając to że chcąc sprzedać to drewno powinni się wziąć do roboty i zacząć je segregować i szykować bardziej pod profil klienta a nie wszystko jedno. Przyjedzie ktoś kto bierze na zrębkę cz na opał, a ktoś kto chce z tego coś zrobić i jeszcze wykorzystać, to jest dla nich wszystko jedno będą wciskać Ci odpad bo ładne wziął wczoraj na na biomase. Mam nadzieję że za tym wzrostem cen pójdzie też jakość i sposób segregacji surowca.

Sebastian [6]Odpowiedz na ten wątek2019-12-08 14:36:09

Zgłoś nadużycie

Ilość drewna s2b db oferowanego przez 3 moje lokalne nadleśnictwa to w sumie ...

niecałe 600m3 w porównaniu do zeszlego roku w ilości 1800m3. W jaki sposób uzupełnić historię na s2b db jeśli komputer "zje" 50% masy.

Gregor [22]Odpowiedz na ten wątek2019-12-08 16:49:57

Zgłoś nadużycie

Wynika to...

prawdopodobnie z tego, że cześć osób, która kupowała niedaleko Ciebie podpisała umowy 2-letnie i ta masa została zarezerwowana dla nich, jakaś niewielka różnica może też wynikać z mniejszych szacunków.
Powinieneś mieć mniej gości do tego toru więc kupisz większą cześć teraz, resztę ogarniesz na e-system i rok znów przeleci.

Paweł [45]Odpowiedz na ten wątek2019-12-08 19:57:14

Zgłoś nadużycie

Na dzień dzisiejszy 55% urywa.

Gregor [22]Odpowiedz na ten wątek2019-12-08 20:13:18

Zgłoś nadużycie

ale Panowie ja pytam się o godzine

do kiedy dokładnie będzie widać obłożenie i potencjalny wynik

tartaczek [164]Odpowiedz na ten wątek2019-12-09 19:43:30

Zgłoś nadużycie

potencjalny wynik

Informacja z PLD: " W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia składania ofert zakupu drewna w pierwszym etapie sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym na rok 2020, uprzejmie informujemy, że w ostatnim dniu (od północy) składania ofert w obu etapach tej procedury (12 oraz 18 grudnia br.) informacja o potencjalnym wyniku nie będzie dostępna. Brak tej informacji wynika z ofertowego, a nie aukcyjnego charakteru tej procedury sprzedaży. Do końca okresu składania ofert dostępna będzie informacja o procentowym obłożeniu ofert sprzedaży przez oferty zakupu"

gosik [1]Odpowiedz na ten wątek2019-12-11 13:18:01

Zgłoś nadużycie

Po co ci godzina przecież cały dzień

w ostatnim dniu serwis będzie nieczynny skoro teraz notorycznie nie można się zalogować lub system mnie wyrzuca zaraz po zalogowaniu normalnie KPINA z roku na rok coraz gorzej jakby nie mogli serwerów dokupić

szu [36]Odpowiedz na ten wątek2019-12-10 10:13:20

Zgłoś nadużycie

Przesunięcie godzin składania i podpisywania ofert

W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia składania ofert zakupu drewna w pierwszym etapie sprzedaży ofertowej w Portalu Leśno-Drzewnym na rok 2020, uprzejmie informujemy, że w ostatnim dniu (od północy) składania ofert w obu etapach tej procedury (12 oraz 18 grudnia br.) informacja o potencjalnym wyniku nie będzie dostępna. Brak tej informacji wynika z ofertowego, a nie aukcyjnego charakteru tej procedury sprzedaży. Do końca okresu składania ofert dostępna będzie informacja o procentowym obłożeniu ofert sprzedaży przez oferty zakupu.

Snake [39]Odpowiedz na ten wątek2019-12-12 10:58:08

Zgłoś nadużycie

RDLP Toruń

99 procent cena minimalna . Jak u was koledzy

Adam [360]Odpowiedz na ten wątek2019-12-16 10:51:11

Zgłoś nadużycie

RDLP Toruń

Sosna w standard i wabo trochę kłody

Adam [360]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 06:23:34

Zgłoś nadużycie

rdlp Toruń

u mnie gorzej sosna standard tylko 80% cena maksymalna, wabo i kłoda 100% cena minimalna. gdzie jak widać na głównym produkcie ostre plecy i dokup po wyższej cenie na systemie

Snake [39]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 12:06:48

Zgłoś nadużycie

nie planuję przebijać cen . Jak nie kupię w "normalnej" cenie to ...

ograniczę produkcję . Nie ma szans na wzrost cen wyrobów .2020 będzie jazda bez trzymanki.Tylko dla komandosów

Adam [360]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 12:51:41

Zgłoś nadużycie

Liściasty czy iglasty surowiec?

Gregor [22]Odpowiedz na ten wątek2019-12-16 21:01:56

Zgłoś nadużycie

Pytań jest więcej...

Średni czy wielki wymiar
Jak średni to S2b czy s2a jak wielki to W0 czy WK
Ogólnie pewnie wszędzie pewnie tak samo było tzn. Dłużyca iglasta i S2b w wielu przypadkach trzeba było dołożyć kilka złotych, a w niektórych redukcje nawet przy maksymalnych cenach.
Kłoda iglasta po minimalnych cenach na 100%.

RDLP Warszawa

Paweł [45]Odpowiedz na ten wątek2019-12-16 21:15:24

Zgłoś nadużycie

Drewno dębowe s2b 50% i s2a 60% przy maksymalnych cenach.
RDLP KATOWICE

Gregor [22]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 10:02:43

Zgłoś nadużycie

...

RDLP POZNAŃ dąb wo 100% cena min.
rdlp piła s2a dąb 98% cena max
rdlp gdańsk dab s2b 55% cena max

szu [36]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 10:10:05

Zgłoś nadużycie

Rdlp Krosno

Drewno bukowe s2a 50% póz.liść.60%.- Max cena.
Ofreta zakup 3200m3--przypis 1700m3.
Tak się nas okrada z teoretycznej histori zakupów! !!!.....

Norbert [1]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 10:45:51

Zgłoś nadużycie

rdlp radom

wo jodła przy cenie max 80-90%, sosna różnie przy cenie max od 85 do 100%, tylko kilka przypadków przy cenie min. 100%. s2a iglaste 100% przy cenie min. s2b przy cenie max 85-100%, kłoda sosna tak jak wo, tylko kłoda jodła przy cenie min. 100%. i tylko wk jodła została na dogrywke, porażka

tartaczek [164]Odpowiedz na ten wątek2019-12-17 19:15:53

Zgłoś nadużycie

20%

historii nie wykorzystane dębina

szu [36]Odpowiedz na ten wątek2019-12-19 10:23:00

Zgłoś nadużycie

Bankrut

Ludzie, przejrzyjcie na oczy! W kryzysie gospodarczym rząd podnosi nam ceny żeby mieć na 500+ dla nierobów i okradając nas z historii zakupów! Ale i tak najlepsze jest wciskanie naiwnym frajerom polaczkom Dęba WDP czyli S2A opał w cenie 500zł/m3 hahaha. Ja tam wychodze z tej branży, sami się wykończycie na własne życzenie.

Bankrut [2]Odpowiedz na ten wątek2019-12-22 09:38:45

Zgłoś nadużycie

To nie rząd

Bankrucie ( mam nadzieję że nie jest tak źle) . System sprzedaży który jest tak skonstruowany że ceny mogą tylko rosnąć wprowadziła nadzwyczajna kasta leśników .Tak zwanych strażników lasu . Rząd jest za słaby żeby coś zmienić.
Ale mądry Polak nie kupi WDP za 500 zł . Ktoś ma rozum i wie co robi a jak nie no to bankrut jak powiedziałeś ,Spokojnych Świąt

Adam [360]Odpowiedz na ten wątek2019-12-24 12:24:46

Zgłoś nadużycie

Lasy podlegają bezpośrednio pod rząd, rządowi brakuje pieniędzy na ...

Socjale+ i my to finansujemy. W Niemczech tartacznictwo jest dotowane, u nas dobijane.

Bankrut [2]Odpowiedz na ten wątek2019-12-27 07:11:08

Zgłoś nadużycie

Praca - okolice Poznania

Witajcie,
przeprowadziłem się do Swarzędza (niedaleko Poznania) i szukam pracy. Z wykształcenia jestem technologiem i jakieś tam małe doświadczenie w tej branży już mam. Oferta serwisów z ogłoszeniami o pracę nie jest satysfakcjonująca, a że jeszcze nie znam okolicznych firm, to postanowiłem zapytać tutaj. Nie szukam pracy wyłącznie jako technolog, ale chciałbym pozostać w branży. Może ktoś wie o jakimś przedsiębiorstwie, które szuka pracowników, lub mogłoby szukać, gdyby tylko wiedziało, że taki ktoś jak ja istnieje? ;)
Może trochę nietypowy temat, ale dlaczego nie tutaj?
Wesołych Świąt!

Adam [1]Odpowiedz na ten wątek2019-12-24 18:59:38

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz