DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Jakie piły na sosnę - ostrzone, zgrubiane-spęczane czy stelit.

Jakie piły na sosnę - ostrzone, zgrubiane-spęczane czy stelit. [3]

Witam,

Wykonuję usługę jako "podwykonawca" na tartaku. To co nie przerobią na 'pionowym traku" idzie do mnie. Przerabiam tylko sosnę od śr 40 do 90cm i długościach od 3 do 5mb. Najgorsze jest to że jest to sosna okorowana która niekiedy leży na "kupce" nawet do tygodnia czasu.
Wszystko cięte jest pod tzw. "klejonkę" - drewno klejone.
Do tej pory ciąłem na piłach zwykłych - ostrzonych i rozwieranych o szerokości 40mm i grubościach 1,1 oraz 1,14. Aby zwiększyć wydajność od tygodnia używam pił ale o szerokości 50mm.
Na chwilę obecną przerabiam przez średnio 10 godz pracy od 15-18 m3 przy założeniu że przywożą do mnie okorowane drewno- sosnę na plac gdzie następnie Sam segreguję długościami, przywożę pod trak, przecieram, układam i sztapluję.

Mojemu "zleceniodawcy" zależy abym zwiększył wydajność przy zachowaniu jakości cięcia - tolerancja do 1mm.
Jakie piły zastosować aby zwiększyć wydajność.

Interesowałyby mnie najbardziej piły w szerokościach od 50 do max 80mm. Traka w każdej chwili mogę przerobić pod ww piły - z tym nie ma problemu.

Jakie byłyby najbardziej "optymalne" piły. Rozwierane, spęczane - zgrubiane, bimetal, stelit?

Dzięki za wszelkie pomysły i sugestie.

Pozdrawiam, Mariusz.

PS. Na marginesie. Co jest przyczyną że zęby "wewnętrzne" po każdym zdjęciu piły z traka są mniej rozwarte od "zewnętrznych". Piła nie chodzi zębami po rolce oraz kołach napędowych?

Kierownik Tartaku [21]Odpowiedz na ten wątek2019-07-07 17:33:05

Zgłoś nadużycie

Piły nachodzą na rolkę, za szybki posów lub za długo cięte piłą

Co do pił to czym szersza tym lepsza no i stelit. Takie jest moje zdanie.

Darek [77]Odpowiedz na ten wątek2019-07-09 10:42:37

Zgłoś nadużycie

Dzięki

Ok. A jaką piłę polecacie, stosunek jakości do ceny. Aby nie robić reklamy a byłyby chęci to proszę podesłać na adres. Rudy103@poczta.onet.pl

Pozdrawiam

Kierownik Tartaku [21]Odpowiedz na ten wątek2019-07-10 22:07:05

Zgłoś nadużycie

piły

Cześć. A ja powiem Tobie że używam najzwyklejszych pił tniemy głównie pryzmę 105mm + obstawa, Ostrzone borazonem z jednego przyłożenia i u mnie nie ma czegoś takiego jak falowanie materiału, idzie sama sosna, a rozklepane zęby z jednej strony to źle ustawione rolki piła się cofa i bije po rolkach, ewentualnie sprawdź ustawienie szrankownika, może za mało daje na jedną stronę. piły z firmy K.... net z siedlec bez problemu, no i przede wszystkim woda woda woda na piłe

trakbud2013@gmail.com [2]Odpowiedz na ten wątek2019-07-17 07:41:22

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz