DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
LASY PAŃSTWOWY chcą utajnić historię zakupów itp. co wy na to?????????

LASY PAŃSTWOWY chcą utajnić historię zakupów itp. co wy na to????????? [3]

Witam dostałem dziś tel od nadleśnictwa macierzystego w sprawie podpisania oświadczenia o utajnieniu moich historii zakupów w trybie natychmiastowym.Jestem przeciwny temu i mam nadzieje że większość drzewiarzy także.Drewna sprzedają miliony m3 tylko nie wiadomo komu i za ile.Każdy chyba wie doskonale jak się skończyły dogrywki w PLD drewna opór a każdy dostał po 1 m3 ,pytam się co się stało z resztą i czy przypadkiem kolesie nadleśniczego nie mają niepisanych umów pod biurkiem.Zjednoczmy się i nie podpisujmy tych oświadczeń,ja nie mam nic do ukrycia to dlaczego inni chcą żeby było to taine

tomparkiet [2]Odpowiedz na ten wątek2019-02-08 17:02:36

Zgłoś nadużycie

Cały ten system e-drewno wprowadzony był

po to by każdy z nas mógł kupić drewno po jednakowych cenach i gdzie chce. Miało być wszystko klarowne proste jawne. Jak widze rok do roku Lasy się z tego wycofują ,cały czas zmieniają zasady sprzedaży, kręcą, mącą, pulę drewna mam obcinaną systematycznie o 500m3 co roku. Historia nie powinna być utajniona.

Darek [71]Odpowiedz na ten wątek2019-02-09 10:14:04

Zgłoś nadużycie

system sprzedazy w LP

Sytuacja w ktorej drewno w LP jest sprzedawane (pod stołem) to chyba codziennosc Np pozyskanie drewna w jednym z lesnictw np grabu wynosi 400m3 a w trzech pozostałych 800m3 razem 1100m3 a w sprzedaży procedury zamknietej wystawiane jest 50m3 i tak jest od kilku lat przy czym w pozostałych latach pozyskanie było wieksze i takich przykładow jest mnostwo .Sprzedaz jest niejawna i podlega nieustannym manipulacjom,a nam nieustannie corocznie obcinaja masę.30% dorocznych zakupów powinna trafic na e-drewno,rowniez z masa przeznaczoną na tak zwane wewnetrzne potrzeby LP. Nalezy też wspomniec o składnicach LP (firmie corce ) kupującej drewno w bliżęj nieznanej procedurze.Jak ma byc sprawiedliwie kupujmy wszyscy na takich samych zasadach.Historii nie utajniać.

jesion [63]Odpowiedz na ten wątek2019-02-09 10:51:03

Zgłoś nadużycie

Wszyscy Panowie macie racje

Tylko co my mali możemy, tylko pomachać szabelką. Duzi gracze na to nie pozwolą. A i samym lp jest też taki obrót spraw na rękę.

tartaczek [144]Odpowiedz na ten wątek2019-02-09 13:44:52

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz