DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Peleciarka, jaką wybrać ???

Peleciarka, jaką wybrać ???

Witam forumowiczów. Piszę z prośbą o pomoc w wyborze peleciarki do produkcji peletu z trocin iglastych tzn. w 99% świerkowych. Dotychczas miałem indywidualnych odbiorców trociny z mojego małego tartaku, ale od jakiegos czasu nie mam co z nimi robic i trochę zapychają mi juz plac. Trocinę mam gdzie magazynowac az wyschnie do okolo 16 - 18% wilgotnosci w głębi pryzmy, więc mysle ze byłaby dobra do peletowania. Pelet na własne potrzeby tez by się przydał bo jestem przed wyborem kotła c.o do swojego domu, i jesli moją trocinę dałoby się peletowac to zakupiłbym kocioł na pellet. Ilości trotów tez nie są kolosalne, w tygodniu to okolo 12 - 15 mp.ale w przeciągu czasu zbiera się tego sporo. Moze ktoś jest uzytkownikiem jakiejs niewielkiej peleciarki i podpowie jaką maszynę kupic i jakiej mocy, do niewielkiej domowej produkcji? Za wszystkie informację bede bardzo wdzięczny gdyz niechciałbym kupić maszyny która się nie sprawdzi i bedzie stała niepotrzebna. Dodam jeszcze ze trocina nie posiada zanieczyszczen bo jest transportowana prosto od traka do pomieszczenia drewnianego wentylatorem, który dodatkowo rozdrabnia wszelkie ewentualne kawałki kory itp. pozdrawiam

MAT [4]Odpowiedz na ten wątek2018-12-04 20:48:03

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz