DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Dodatkowe uprawnienia- cena wyższa od ceny górnej

Dodatkowe uprawnienia- cena wyższa od ceny górnej [10]

Czy ktoś miał takie dodatkowe uprawnienia?

Gregor [12]Odpowiedz na ten wątek2018-11-28 18:24:10

Zgłoś nadużycie

Nie

W tym roku nie można było zaproponować ceny wyższej niż górna (system poprostu nie przyjmował takiej oferty), więc nie przysługują żadne dodatkowe przywileje typu: wybór pozycji cięć.

Paweł [9]Odpowiedz na ten wątek2018-11-28 18:28:38

Zgłoś nadużycie

chodzi mi o rok obecny

Gregor [12]Odpowiedz na ten wątek2018-11-28 18:29:52

Zgłoś nadużycie

Na 2018 rok

Tak miałem przy W0_Db, wybór pozycji cięć.
A co Cię interesuje konkretnie?

Paweł [9]Odpowiedz na ten wątek2018-11-28 21:04:41

Zgłoś nadużycie

Interesuje mnie jak to wyglądało w praktyce u każdego realizowanie tego ...

uprawnienia.
Czy wybór pozycji cięc winien być konsultowany z odbiorcami tzn. zręby/trzebieże, określone leśnictwa?

Gregor [12]Odpowiedz na ten wątek2018-11-28 21:13:02

Zgłoś nadużycie

Tak tak to powinno

Tak to powinno wyglądać . Nadleśnictwo okazuje zestawienie pozycji gdzie pozyskiwany będzie gatunek drewna na który masz umowę ,Ty jedziesz i oglądasz pozycje , prawidłowo z wglądem w szacowane masy oraz klasy jakościowo wymiarowe i wybierasz sobie pozycje.
Oczywiście zazwyczaj jest tak ,że te najlepsze pozycje zostają ukryte dla kolesiostwa i czasami widzisz jadąc po lesie piękne sztuki drewna , których nie widziałeś wcześniej.

TREP [10]Odpowiedz na ten wątek2018-11-29 07:15:08

Zgłoś nadużycie

To w Pana przypadku tak to wyglądało? Muszę przyznać, że w moim przypadku ...

czegoś takiego nie było. To już drugi rok gdzie człowiek przepłacił za surowiec, a w większości przypadków później "zbierał śmieci"

Gregor [12]Odpowiedz na ten wątek2018-11-29 10:37:40

Zgłoś nadużycie

A w rzeczywistości

Trzeba mieć na uwadze że ktoś zaproponował +1 zł a ktoś inny +20, i od najwyższej kwoty ludzie sobie wybierali pozycje cięć, nie wybierało się klas bo to nazywa się drewno z wyborem i w kwestii nadleśniczego jest czy za dodatkową opłatą zezwoli na coś takiego.
Do lasu nie musisz jechać bo przy znajomosci szacunku brakarskiego masz wizję powierzchni, oczywiście do jednej pozycji cięcia może być kilku klientów.
Drewno przyjeżdża patrzysz czy pozycja planu się zgadza i jak wyglada drewno, zazwyczaj w liściastym przy wyższych klasach wychodzą mniej więcej na szacunek więc wiesz czy „ktoś nie zabrał Twojej B-klasy”

Paweł [9]Odpowiedz na ten wątek2018-11-29 10:51:42

Zgłoś nadużycie

Czyli konsultowal Pan pozycję odbioru surowca?

Gregor [12]Odpowiedz na ten wątek2018-11-29 12:27:08

Zgłoś nadużycie

Tak

Konsultował to może za dużo powiedziane, ale wyglądało to tak:
Dzwoniłem do nadleśnictwa z pytaniem gdzie został przewidziany do pozyskania dąb WB0 bo taki występował w szacunkach na PLD. Otrzymywałem informacje jakie leśnictwa, jak duże są to powierzchnie i ile całej masy tartacznego surowca zostało na nich wyszacowane. I po tym już wiesz czego można się spodziewać.
„Więc proszę o drewno z leśnictwa..., chciałbym by było to ładne, grube drewno. Kiedy planowane jest tam pozyskanie? Jaki jest numer pozycji planu? Dziękuje. Do usłyszenia.”

Paweł [9]Odpowiedz na ten wątek2018-11-30 21:30:32

Zgłoś nadużycie

W moim wypadku jedno nadleśnictwo przedstawiło takie szacunki i spisalo ...

protokół z negocjacji. Reszta poprostu to "olała" i sama wskazywała pozycje odbioru. Zastanawiam się jak to się ma do decyzji 296 dyrektora generalnego, która jasno określiła jak ma to wyglądać.

Gregor [12]Odpowiedz na ten wątek2018-12-02 16:15:04

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz