DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Wielopiła walter czy drew-met

Wielopiła walter czy drew-met [11]

Witam, rozglądam się za nową wielopiłą dwuwałową, zastanawiam się między maszyną firmy Walter WD 250/350 KBA a Drew-met WD-200/240/M, i chciałbym poznać opinie kogoś kto z tymi maszynami pracował bądź ma je w swoich zakładach poznał je już trochę i może się na ich temat wypowiedzieć. Wielopiłe z drew-met widziałem przy pracy u jednego znajomego lecz przeciera on deski na palety jednorazowe i grubość przecieranej pryzmy nie przekracza tam 8 cm więc też nie wiem jak maszyna zachowa się jeśli przyjdzie mi na niej ciąć 14.
fajnie by było gdybyście podali od razu jaki wariant mocy jest przy maszynie którą opisujecie/oceniacie to też by mi pomogło jaką moc wybrać.
Pozdrawiam

Sebastian [3]Odpowiedz na ten wątek2018-10-20 16:08:50

Zgłoś nadużycie

Podbijam, ktoś wie jak te maszyny się sprawują przy większych przekrojach? ...

Jaka moc dla gr 10-12cm

Snake [26]Odpowiedz na ten wątek2018-11-16 15:42:17

Zgłoś nadużycie

Jak robiłem deske paletową na wielopile jednowałowej

To przy silniku 37kw do grubości pryzmy 10 cm to dobrze idzie, wyzsze to lepiej dwuwałową. Kolega robi deske na epala to ma waltera dół 37kw a góra 30kw i nawet dobrze idzie. Inny kolega ma stravisa i tam są silniki chyba po 50kw ale to trochę przesada. Zależy co będzie cięte, ilość pił na wale.

tartaczek [139]Odpowiedz na ten wątek2018-11-16 18:00:20

Zgłoś nadużycie

A miałeś styczność z tym Walterem do rozkroju pryzm? Rozglądam sie za ...

czymś uniwersalnym co by mi rozkroiło wstępnie kłodę na łaty i pryzmy.

Snake [26]Odpowiedz na ten wątek2018-11-19 13:33:24

Zgłoś nadużycie

https://brodpol.pl/offer/wielopila-dwuwrzecionowa-wp-200-ID4

mercedes ...

wśród wielopił

mixol [7]Odpowiedz na ten wątek2018-11-18 15:15:25

Zgłoś nadużycie

Chodzi zapewne o traka tarczowego

Waltera to tylko do pryzmy się nadaje, czyli zrobić powiedzmy 14 cm grubości ale żeby ciąć np. 3 baliki na łate to nie da się. Łańcuch idzie środkiem. Musi byc tarczowy z gasienicą tak jak ma brodpol czy stravis. Taktakze nici z takiego pomysłu.

tartaczek [139]Odpowiedz na ten wątek2018-11-19 16:36:09

Zgłoś nadużycie

"tartaczek" koledze chodziło o wielopiłę.
Ja mam wielopiłę WALTERA i ...

trak DREWMETU - trak kupiłem jako drugą ze wzgędu na zastosowane rozwiązanie umieszczenia silników pił głównych (szybkie przestawianie wymiaru - czego nie ma walter) jedna podstawowa różnica to jest dużo lepsze wykonanie solidniejsze materiały

tartak [5]Odpowiedz na ten wątek2018-11-20 08:35:50

Zgłoś nadużycie

Lepsze wykonanie oczywiście walter

tartak [5]Odpowiedz na ten wątek2018-11-20 13:20:41

Zgłoś nadużycie

Wielopiła walter

Witam, dzięki za odpowiedzi w tym wątku, wielopiła została już zamówiona z firmy walter, teraz zastanawiam się nad trakiem, byłby mi potrzebny taki który przetnie od razu kłodę na pryzmę 10 jak i 14 bez potrzeby sortowania drewna i przestawiania maszyny, miał ktoś może z takim do czynienia? widziałem że firma amix ma takie, jednak słyszałem że ich maszyny dość szybko się "rozłażą"

Sebastian [3]Odpowiedz na ten wątek2018-11-25 20:19:27

Zgłoś nadużycie

Chodziło mi dokładnie o trak tarczowy do rozkroju kłód, wielopiłe juz mam. ...

Tak jak kolego wyżej poszukuje czegoś co by rozkroiło na pryzmy i najlepiej postawione w jednej lini produkcyjnej. Faktycznie gąsienica do takiego rozwiązania jest wymagana.
"Sebastian" przeciez Walter ma właśnie trak tarczowy do rozkroju kłód na pryzmy, do 35cm i 48cm średnicy.

Snake [26]Odpowiedz na ten wątek2018-11-29 15:05:13

Zgłoś nadużycie

tak

ja wiem że walter ma takie coś, ale potrzebuje traka który bez zatrzymywania maszyny, zmiany wymiaru tulei lub przestawiania wymiaru, a co za tym idzie zatrzymywania całej produkcji, przetnę na nim kłodę grubszą(35-20cm) na pryzmę 14cm i kłodę cienką(20-13cm) na pryzmę 10cm. czyli na wale muszą być 3 piły i dwa łańcuchy które podają kłodę na piły. Wiem że gąsienica daje pewność lepszego ułożenia i prostego cięcia jednak wersja z gąsienicą jest raczej nie możliwa przy tym typie którego ja szukam, gdyż środek cięcia kłody w tym wypadku znajduje się w dwóch miejscach a gąsienica ma jeden.
Chodzi mi o coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=9HXbOTU3Tqo
to jest trak od amixa tylko słyszałem że maszyny od nich już po dwóch latach potrafią się rozlatywać.
A tutaj bardzo fajna przeróbka waltera https://www.youtube.com/watch?v=A-2R76drY0U
z tym że w tym wypadku nie ma możliwości takiego cięcia materiału jak ja oczekuje

Sebastian [3]Odpowiedz na ten wątek2018-12-10 12:32:41

Zgłoś nadużycie

Wielopiła DREW-MET

Mam taką wielopiłę na sprzedaż . Zaraz ją wystawię na ogłoszeniach .
Jest nowiutka i ma może z 50 godzin pracy , a raczej mniej. Sprzedaję ją bo źle pomierzyłem miejsce na hali przed zakupem i w linii nie mieści się

producent palet [5]Odpowiedz na ten wątek2018-11-30 14:40:23

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz