DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Własna działalność tartak

Własna działalność tartak [4]

Witam,
W tym roku zdecydowałem się złożyć wniosek oborznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej w wysokości 100 tys zł. Spełniam wszystkie kryteria, a wiec liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego wnioski.
W związku z tym mam do Was koledzy kilka pytań.
Moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne. Płac pod tartak wiec zapewniony o powieszchni nawet 4ha.
Moje doświadczenie ogranicza się jedynie do pracy za granicą w drewnie.. tarasy, altanki, domu z bała, więźby dachowe etc.
Mam kilka zaprzyjaźnionych firm która będzie dodatkowym punktem zbytu moich produktów.
Pytanie do was: jaki trak wybrać? Tasmowka czy trak pionowy ramowy?
Interesuje mnie firma trak-męt. A może polecicie jakaś inna firmę?
Oczywiście całkowity koszt maszyn musi się zmieścić w kwocie 100 tys zł.
Jakie maszyny mi polecicie?
Wiem ze potrzebny jest mi trak, obrzynarka, ostrzałka do pił, ewentualnie wanna do impregnacji i jeśli starczy funduszy to ładowarka kołowa, oczywiście w ostateczności mogę używać ciągnika rolniczego z ładowaczem czołowym dostępnym w gospodarstwie.
Koledzy, proszę o rady,
Pozdrawiam

Kamil [2]Odpowiedz na ten wątek2018-09-30 10:52:15

Zgłoś nadużycie

Taka najważniejwsza rada

Jeżeli nie pracowałeś na tartaku, to najlepiej poszukaj sobie etatu na takim małym tartaku i popracuj z rok. Wtedy nauczysz się obsługi maszyn i zobaczysz jak to wszystko wygląda od środka. W małych zakładach będziesz miał możliwość obsługi wielu maszyn, trak taśmowy, wielopiła i obrzynarka.

tartaczek [126]Odpowiedz na ten wątek2018-09-30 19:51:17

Zgłoś nadużycie

Rozważałem to, ale tak jak napisałem staram się o premie z unii, wiec co za ...

tym idzie po ewentualnym pozytywnym rozpatrzeniu wniosku mam określony czas na realizacje swoich założeń. Planuje zorientować się w branży od zaprzyjaźnionych właścicieli tartaków oraz pojeździć po jakiś większych obiektach.

Kamil [2]Odpowiedz na ten wątek2018-09-30 20:03:45

Zgłoś nadużycie

Daj sobie spokój rozwijaj rolnictwo ekologiczne

Ta branża umiera zostaną tylko duże firmy . 100000 na produkcję tartaczną to za mało ..Możesz kupić używaną taśmówkę plus trochę używanego sprzętu. .wtopisz kasę i będziesz niewolnikiem LP . Przerabiam 10000 tyś m3
zastanawiam się jak zamknąć firmę.

Adam [285]Odpowiedz na ten wątek2018-10-01 09:11:04

Zgłoś nadużycie

Według mnie wszystko własnie do tego zmierza

zostaną tylko wielkie firmy, potentaci i małe zakłady. średnie pójdą do likwidacji. ja jestem malutki i radze sobie bardzo dobrze. przy obecnych cenach drewna i wyrobu(robie teraz tylko więźbe dachową) oraz zapotrzebowaniu na rynku sytuacja w moim przypadku jest bardzo dobra. wracając do kolegi Kamila, nikt ci nie powie wszystkiego, nauka tartacznictwa na własnych pieniądzach nie jest mądra. zajmuje sie tym prawie 10 lat i według mnie jak chcesz otworzyć mały tartak to najlepiej popracować gdzies z rok, zrobić rozeznanie, co i jak się robi, i czy ta praca ci odpowiada, jak się stoi z boku to wszystko ładnie wygląda dopiero od wewnątrz widac wszystkie problemy.

tartaczek [126]Odpowiedz na ten wątek2018-10-01 21:26:53

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz