DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Przebarwienia (sinizna?) na elewacji

Przebarwienia (sinizna?) na elewacji [9]

Witam
Stoję przed decyzją o zakupie działki budowlanej z domkiem letniskowym. Oferta mi pasuje, jednak moją uwagę zwróciły przebarwienia (sinizna?) na drewnie (zdjęcia -
https://tufotki.pl/FFi4O). Jak taki domek zabezpieczyć na przyszłość?
Wystarczy umyć, czy trzeba szlifować? A może przed położeniem impregnatu wystarczy użyć Weiss Holz na siniznę? Domek ma 14 lat i nie był odpowiednio zabezpieczany.
Planuję użyć jakiegoś impregnatu penetrującego bezbarwnego i na to kolor ale chyba powinienem to malować na czyste drewno...
Proszę o pomoc bo nie za bardzo wiem od czego zacząć.
Dziękuję i pozdrawiam

Wojtek [3]Odpowiedz na ten wątek2018-06-02 12:24:42

Zgłoś nadużycie

Ja bym to wpierw umył

potem zastosował środek który trochę zniweluje sinizne ale uwaga zmieni kolor drzewa
następnie czymś zabezpieczyć

Darek [66]Odpowiedz na ten wątek2018-06-07 10:45:26

Zgłoś nadużycie

porada

Mycie wodą przy tych temperaturach uaktywni siniznęjeżeli tam jest . Jest bardzo sucho proponuję spróbować przeszlifować eksperymentalnie kawałek ściany i zobaczyć jak wygląda po szlifowaniu. Ze zdjęć nie wygląda żle być może to tylko brud zaszażenia od deszczu. .po sprawdzeniu trzeba podjąć decyzję .Jeżeli powieżchni będzie czysta można zabezpieczyć lakierobejcą 3 cienkie warstwy . Jeżeli będa widoczne przebarwienia można przemalować lakierobejcą z kolorem np tik . Można palisandrem i pow będzie czarna .Wszystko kwestia gustu , czasu i pieniądzy . Powodzenia

Adam [285]Odpowiedz na ten wątek2018-06-07 21:42:43

Zgłoś nadużycie

Dziękuję

Bardzo Panom dziękuję za odpowiedzi. Z tego co się dotychczas zorientowałem to należy mechanicznie usunąć te naloty. Zostają dwie opcje:
1, szlifowanie, ale niestety są to półwałki i nie wiem czy dałbym radę to jakimś sprzętem przeszlifować. Myślałem czy nie dałbym rady przeszlifować tego multitoolem, ale nie wiem czy i ja i sprzęt to wytrzyma. Nie mam takiego urządzenia, musiałbym kupować w ciemno. Myślę jednak, że multitool nie jest to takich dużych powierzchni (około 100m2)
2. piaskowanie, ale tu znowu obawa aby nie uszkodzić tych cienkich krawędzi półwałków. Podobno dobra technika (piaskowanie pod kątem) oraz odpowiedni dobór ścierniwa mogą wyeliminować ewentualne uszkodzenia do minimum.
Macie Panowie w tej materii jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam

Wojtek [3]Odpowiedz na ten wątek2018-06-07 23:08:17

Zgłoś nadużycie

Proszę poszukać hasła "sodowanie drewna". Metoda oczyszczania drewna ...

"piaskowania" ale nie wykorzystuje się do niej piasku tylko sody oczyszczonej. Ta metoda nie niszczy tak drewna jak użycie piasku. Świetnie nadaje się do oczyszczenia trudnodostępnych miejsc.

Dominik Jabłoński [343]Odpowiedz na ten wątek2018-06-08 00:16:21

Zgłoś nadużycie

zrobione

Dziękuję za podpowiedź. Też to wcześniej brałem pod uwagę, ale koszty wydały mi się bardzo wysokie. Po przemyśleniu uznałem, że jednak nie ma innej opcji i domek został oczyszczony metodą sodowania.
foto: https://tufotki.pl/gI96m

Wojtek [3]Odpowiedz na ten wątek2018-08-13 10:17:23

Zgłoś nadużycie

Cieszę się, że mogłem pomóc

Dominik Jabłoński [343]Odpowiedz na ten wątek2018-08-14 00:05:28

Zgłoś nadużycie

elewacja

Podrzucam kilka wskazówek tutaj w linku https://luxdecor.expert/styl-skandynawski-na-zewnatrz-domu-impregnat-do-elewacji-drewnianych-luxdecor-njord/ Sam własnie kupilem domek wlasciwie na szybko doslownie, ale trafila sie okazja i szkoda bylo nie brac w takiej cenie. W sklepie radzili wlasnie zastosowac ten nowy impregnat LuxDecor NJORD z 9-letnią ochroną i trwałą, elastyczną powłoką odporną na warunki zewnetrzne. Żona zresztą jest zakochana w takich prawdziwych intensywnych kolorach skandynawii wiec te 14 kolorów ze wzornika jest dla mnie zbwieniem, bo wreszcie nie wymysla ;p

Karol [4]Odpowiedz na ten wątek2018-07-03 22:41:57

Zgłoś nadużycie

Sinizna

Sinizna to wada piękności. Proszę się nie martwić, nie zmniejsza ona żadnych cech drewna poza wyglądem. Wyschnie, ale nie zniknie do końca, trzeba będzie pomalować.

Jan Chmura [12]Odpowiedz na ten wątek2018-07-09 14:53:44

Zgłoś nadużycie

co za bzdury !

szkoda komentować

Adam [285]Odpowiedz na ten wątek2018-08-14 10:32:48

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz