DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Czy oplaca sie otworzyc maly tartak przecierajac miesiecznie 100 kubikow drzewa ...

Czy oplaca sie otworzyc maly tartak przecierajac miesiecznie 100 kubikow drzewa ... [8]

lisciastego a nastepnie przetarte drzewo wysuszyc w suszarni i sprzedac jako wysuszony material .Ilosc pracownikow zatrudnionych 1 razem zemna 2 osoby.Prosze o porady

zbyszek [15]Odpowiedz na ten wątek2018-03-11 17:19:51

Zgłoś nadużycie

Moze ktos sie wypowiedziec na to pytanie.Bo z tego co widze to kazdy kto ma ...

tartak jakos funkcjonuje i mu sie to oplaca

zbyszek [15]Odpowiedz na ten wątek2018-03-14 18:27:07

Zgłoś nadużycie

Próbować nie zaszkodzi... chyba że planujesz otwarcie na kredyt.

ciężko rachować nie znając kosztów jakie będzie Pan ponosił. Przy takiej ilości ciężko będzie z kasą na nowe inwestycje ale rozumiem, że te 100 kubików będzie na początek. W dzisiejszych czasach niestety opłacalność zaczyna się przy dużej produkcji. Gdybym w czasach, w których otwierałem działalność, miał taką wiedzę jak teraz na pewno nie wszedłbym w produkcję tylko w handel. Ale firmę jakoś rozkręciłem i trzeba rozkręcać dalej.
Park maszynowy Pan już jakiś ma? suszarnię też?

Robert [37]Odpowiedz na ten wątek2018-03-15 15:41:03

Zgłoś nadużycie

Te 100 kubikow to na poczatek planuje na kredyt mam kawalek wolnej dzialki kolo ...

domu i chcialbym otworzyc nie duzy tartak.Z czasem chcialbym przerabiac wysuszona tarcice na polprodukty tzn.fryze albo graniaki mysle ze na tym tez mozna zarobic.Na poczatek wiekszosc pieniedzy szla by na splate kredytu i leasingu ale z czasem i z nabieraniem doswiadczenia rozkrecalbym firme.Dziekuje za odp.

zbyszek [15]Odpowiedz na ten wątek2018-03-15 17:17:11

Zgłoś nadużycie

kredyt ...

Jestem w branży 25 lat. kredyt na rozpoczęcie ryzyko wielkie.
Podzielam wypowiedż przedmówcy : lepiej handlować niż produkować .
Proszę jeszcze spytać o warunki zabudowy , co na działalność można postawić na Pana działce, bo tu też może sytuacja zaskoczyć.
Proponuję iść do pracy na tartak i zobaczyć na własnej skórze jak wygląda uroki tej branży

Nowak [1]Odpowiedz na ten wątek2018-03-15 19:28:04

Zgłoś nadużycie

Znam temat bo jestem z zawodu stolarz i pracowalem tez na tartaku.Do malego ...

tartaku nie potrzeba specjalnych pozwolen w mojej okolicy z poludnia Polski jest duzo tartakow i niezle prosperuja jak duze tak i male a i place sa niezle wiec mozna raczej zarobic.Chcialem o porady fachowcow w tej branzy.Chcialbym zainwestowac i na swoim pracowac a nie na kogos robic.

zbyszek [15]Odpowiedz na ten wątek2018-03-15 19:38:09

Zgłoś nadużycie

...

W tej branży czasem trudno jest zachować płynność finansową dlatego kredyt i leasing od początku działalności to trochę lipa moim zdaniem, ale to oczywiście moja opinia. Co do działki to proszę się dowiedzieć o wszystkie zezwolenia bo z tym może być problem w przypadku tartaku. Kiedy założy Pan firmę to też będzie Pan robił na kogoś. Zusu i US Pan nie przeskoczy.

Robert [37]Odpowiedz na ten wątek2018-03-16 20:58:18

Zgłoś nadużycie

Panowie ile razy można stealitowac pile taśmowa.?? Ile taka pila pracuje do ...

Szasu aż trzeba ja stealitowac ?? Ktoś się zna w tym temacie

adam [26]Odpowiedz na ten wątek2018-03-16 15:23:46

Zgłoś nadużycie

Systemy sterowania suszarnią

Jakie firmy zajmujące się instalacją programów do suszarni polecacie?

suchy62 [3]Odpowiedz na ten wątek2018-04-01 15:29:18

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz