DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Małe tartaki w likwidacji,srednie w trudnej sytuacji ,co dalej.

Małe tartaki w likwidacji,srednie w trudnej sytuacji ,co dalej. [2]

obserwuje rynek wtórny traków tasmowych i wynika z tych obserwacji ze tartaki bankrutyja ,a poczatkowo myslałem że sprzedaja stare aby kupic lepsze bo mijajacy sezon nie był najgorszy ,nie jestem w temacje ale wydaje mi sie ze lp doprowadziły do upadku wiele firm małych a osoby w nich zatrudnione beda na garnuszku państwa i zacznie sie debata jak pomuc bezrobotnym ,a przeciez w branzy drzewnej mieli by prace nie wszystkich mozna przekwalifikowac na kierowców tirów aby wozili drewno z słowacji niemiec ukrainy,polityka lp wspiera przemysł naszych sasiadów,a przeciez zapotrzebowanie na drewno jest nadal duże

ersste [49]Odpowiedz na ten wątek2009-01-14 19:56:04

Zgłoś nadużycie

No obiecano przedsiębiorcom że będzie lepiej

No i pewnie niektórym jest (krewnym i znajomym Królika). Dla przeciętnego przedsiębiorcy zmiany jakie nastąpiły w ciągu ostatnich 12 miesięcy, to m.in.:
- wyższy ZUS,
- konieczność zatrudnienia "specjalisty BHP",
- zmiany w rozliczaniu z ZUSem - konieczność zakupu certyfikatu kwalifikowanego, który takim nie jest w rozumieniu ogólnym, a jest formą daniny na rzecz jednej z 3 firm,
- no i oczywiście brak widocznych postępów w rozbudowie infrastruktury transportowej.
LP chwalą się, że zalesienie w Polsce rośnie... no widocznie taki jest plan, żeby za chwilę krewni i znajomi Królika mogli wykupić całkiem dobrze utrzymane gospodarstwa leśne. Oczywiście za bezcen, bo w wykazywaniu absurdalnych wartości towarów to współpracownicy Królika są świetni (Warszawa, Poznań, Szczecin, Gdańsk - wszędzie w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z przekrętami z udziałem współpracowników Królika).

Kryzys zmusi do ostrych zmian w planie budżetowym - nie wiem skąd Rząd wyczaruje pieniądze na załatanie dziury, ale obstawiam prywatyzację szpitali i lasów. Jeszcze zostanie sprzedaż udziałów w bankach (przynoszących SPORE zyski).

P. [1]Odpowiedz na ten wątek2009-01-14 22:33:39

Zgłoś nadużycie

Małe tartaki - przyszłość polskiego przemysłu

Myślę, że w tym roku zbankrutuje sporo tartaków tylko, że moim zdaniem przede wszystkim tych większych. Małe ograniczą przetarcie, przeskoczą do szarej strefy albo zawieszą działalność. Od pewnego poziomu produkcji takich możliwości już nie ma. Poziom kosztów stałych jest zbyt wysoki.

Uważam też, że właśnie w ostatnich tygodniach klaruje się sytuacja krajowego tartacznictwa na najbliższe lata. Kara UKOiK spowoduje, że w przyszłym roku Lasy wycofają się do minimum (a być może do "0") z gwarancji mas. Kto na tym wygra? Właśnie małe tartaki mogące "sterować kosztami" (czytaj: operować w szarej strefie). To one mogą zapłacić najwyższe ceny na przetargach. Odwrotnie niż w ostatnim czasie, kiedy przebijały większe zakłady, które wysokie ceny płacone na aukcjach równoważyły niższymi kosztami zakupu drewna "z przydziału".

TheQ [36]Odpowiedz na ten wątek2009-01-15 22:49:03

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz