/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
SYSTEMOWE ZAGADKA

SYSTEMOWE ZAGADKA [17]

chcialbym sie z czystej ciekawosci zapytac co ktos zamierza z opalu ktory kupil za 1m3 po 700 zl netto za ile zamierza to sprzedac ? :) lub tez z ciekawosci dab wdp ktory idzie po 3000 zl za 3 stopien grubosci , jakies zlote chodniki owadzie w nim maja byc?

Jasiek [21]Odpowiedz na ten wątek2022-05-24 14:57:32

Zgłoś nadużycie

Dzisiaj w jednym z marketów widziałem drewno opałowe na palecie (buk), ok. ...

0,5 mp za 596 zł.

Dominik Jabłoński [449]Odpowiedz na ten wątek2022-05-24 15:44:52

Zgłoś nadużycie

Możesz na pisać co to za sklep był? Bo cena kosmiczna.

Sasza [1]Odpowiedz na ten wątek2022-05-29 07:16:48

Zgłoś nadużycie

Bricoman

Bricoman

Dominik Jabłoński [449]Odpowiedz na ten wątek2022-05-30 15:34:00

Zgłoś nadużycie

https://www.bricoman.pl/drewno-opalowe-brzoza-paleta-799715.html

https://www.bricoman.pl/drewno-opalowe-brzoza-paleta-799715.html

no prawie 1mp brzozy jest, a handlarze juz latają że wszystko staje i ceny w dół, ciekawe gdzie ten towar z drewna kupią?? białoruś za tydzień stop, rosja stop, ukraina od dawna, portal s2a kosmos, a my mamy sprzedawać od juz 20% taniej, a pod koniec roku i początek następnego będą zabijać się o towar bo go na rynku poprostu nie ma....

gg [41]Odpowiedz na ten wątek2022-05-30 21:50:54

Zgłoś nadużycie

a może....

a może to ta bezzwrotna paleta pod opałem taka droga ;)

gg [41]Odpowiedz na ten wątek2022-05-30 21:54:18

Zgłoś nadużycie

Do takich patologii doprowadziły nas systemówki.

Czekamy teraz spokojnie na odczyt majowej inflacji. Poziom ok. 14-15% jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Później czekamy na RPP i kolejne 75-100pb i tak jeszcze kilka miesięcy z rzędu.
Śmialiśmy sie z Turcji.

Ktoś [48]Odpowiedz na ten wątek2022-05-24 18:23:01

Zgłoś nadużycie

Ceny nakręcają

Z tego co wiem robią to papiernie i płyciarze ,byc może swoją polityką chcą wyeliminować z rynku małe i srednie firmy średnia cena zakupu wyjdzie i tak znośna ,my mali na takim drewnem nic nie zrobimy bo cena dla naszych odbiorców była by nie do przełknięcia.Zobaczymy po pierwszym półroczu czy drewno z sytemowki z pierwszgo pólrocza zostanie odebrane .A tak na marginesie w zakładach płyt wiorowych w rebaki idzie kłoda tartaczna.

jesion [96]Odpowiedz na ten wątek2022-05-25 08:52:38

Zgłoś nadużycie

Ceny papierówki

W okolicznych nadleśnictwach np. S2A DB poszedł ponad 650 do 800 zł/ metr sześcienny i żadnego znaczenia nie miało to, że np jedno z nadleśnictw pozyskuje 80% takiej papierówki w średnicy mniejszej niż 10 cm w grubszym końcu. (taka struktura wiekowa powierzchni) Rozmawiałem z kilkoma producentami fryzy i nikt z nich na systemowych nie próbował nic kupować. Tak jak przedmówca napisał, teraz kupują zakłady które mielą to drewno za wszelką cenę (nawet ciepłownie, które wiedzą że na pewno nie będą miały czym opalać zaraz). Nie ma znaczenia jaki jest sortyment i jaka jest jego cena wyjściowa. Wszystko idzie na przemiał. Wielkowymiarowe w dym! Co do inflacji to GUS wrzuci do koszyka wyliczeń jakieś lokomotywy czy wozy konne i zamiast 25% wyliczą 13%. Nie bez powodu sama metodologia wyliczenia inflacji przez GUS jest utajniona, by utrudnić podważanie wiarygodności jedynie prawdziwej linii informacyjnej zjednoczonej partii rządzącej... Jeśli rzeczywiście większość mniejszych wypadnie z rynku, a zostaną duże firmy, w szczególności te z kapitałem zewnętrznym to troszkę LP sobie strzelą w kolano. Jak koniunktura lekko przykucnie, to jak zostanie w danej dyrekcji 3 czy 5 większych podmiotów to wtedy one zadecydują jaka będzie cena, a nie LP. I wtedy z 600 za metr spadnie do 60...

Saruman [12]Odpowiedz na ten wątek2022-05-25 12:42:09

Zgłoś nadużycie

Sarumanie masz stu procentowa

racje lasy strzelaja sobie w kolano ,bo wielcy gracze podyktuja ceny dla LP ,a My mali i Sredni przesiebiorcy płacimy LP gotowka i my zasilamy budżet Naszego Kraju a nie wielkie zakłady z obcym kapitałem ktory płaci podatki w krajach macierzystych .Export surowca do Chin w formie nieprzetworzonej to kolejna porazka 4miliony m3 i to jest koleiny strzał w kolano tym razem partii rządzącej , zobaczymy wtedy jak staniemy pod zatrudniakiem kto zasili krajowy budżet i z czego będą mieli na swoje rozdawnictwo.Jest jeszcze jedna opcja ze tymi cenemi duzi gracze chca nas zablokowac brakiem surowca a jesli koniunktora bedzie kiepska będą przesuwac odbiory a w finale nie odbiorą surowca ,a co zatym idzie my rowniez do końca roku nie bedziemy go mieli co dla wielu znaczy byc albo nie byc

jesion [96]Odpowiedz na ten wątek2022-05-25 14:25:22

Zgłoś nadużycie

saruman i jesion

macie racje sto procent. Tylko teraz pytanie co tu zrobić żeby temu zaprzestać? żeby LP nas usłyszały? Byłem na strajku w wa-wie i tam była nas mała garstka wszyscy krzyczą że jest źle a co do czego to głowy w piasek. Zrobić jakieś stowarzyszenie lub coś w tym stylu zebrać wszystkich tartaczników(bo ta nasza PIGPD moim zdaniem słabo działa) i zorganizować spotkanie a na nim burza mózgów co kogo boli i wspólne pomysły na rozwiązanie sytuacji może wspólnie coś zdziałamy.

Marcin [33]Odpowiedz na ten wątek2022-05-26 06:33:29

Zgłoś nadużycie

propozycja

a co do systemówek to LP mówią że tymi aukcjami dają dostęp do surowca nowym podmiotom dla mnie to śmiech na sali. Jeśli tak niech odbiorcom z historią zabiorą po maks 15% a do systemówek udzielą dopuszczą firmy istniejące maks 3 lata na rynku nie więcej lub co mają historie poniżej 1000m3, wtedy możemy mówić o dostępie nowych podmiotów. No i druga sprawa to kontrola punktów przerobu żeby starzy wyjadacze nie otwierali firm słupów aby mieć towar z systemówek.

Marcin [33]Odpowiedz na ten wątek2022-05-26 06:39:48

Zgłoś nadużycie

To nie ma już suchara z Czech, Niemiec i Słowacji...?

Widzę, że niektórym kolegom tartacznikom odbija się czkawką brak taniego suchara i olewanie w ostatnich latach budowania historii zakupów w Lasach Państwowych. Skoczyliście w bok to teraz płaćcie na systemie a nie daj, daj i daj. Nic nie dostaniecie bo normalne firmy od lat budowały historię zakupów - co rozłożone w czasie nie było tak drastycznym kosztem jak obecnie. A wy, cwane gapy, jeszcze nie tak dawno suchar bez kwitu od handlarzy a teraz beczycie jak barany. Niech wam handlarze dadzą historię:))))

Góral gruba ryba [1]Odpowiedz na ten wątek2022-05-26 11:32:02

Zgłoś nadużycie

Historie jak najbardziej mamy

Historie jak najbardziej mamy i to rzeczywistą w przeciwieństwie do górali handlarzy cienkich rybek, który mieli punkty przerobu w kamienicy na trzecim piętrze, albo firmie podwórkowej w szopie, która przerabiała np 150 000 metrów rocznie, a nawet większym dostawczakiem nie można było tam wjechać. Historia w tym momencie ucieka, i nie ważne czy masz 1000 czy 50 000 metrów bo nie jesteś w stanie zakupić 30% tego co trzeba dokupić by utrzymać historie zakupów. Jeden rok ok, dwa już się robi gorzej, ale po trzech to już z historii zostanie niewiele i firma ma problem, a takich będą tysiące. Suchara z Czech nie brałem, robie w liściastym. Na sucharze wielu się przejechało, szczególnie tym od handlarzy.

Saruman [12]Odpowiedz na ten wątek2022-05-26 12:58:53

Zgłoś nadużycie

Dlatego powinno być 80/20 jak przez wiele lat...

Historia 80% jak od dawna i temat z głowy...

Podpis [1]Odpowiedz na ten wątek2022-05-26 13:09:49

Zgłoś nadużycie

Do gorala gruba ryba

Piszesz bzdury budowalem historie od lat a kazdy doskonale wie jak sie wszystko w zasadach zakupow zmieniało.Robie osobiscie w lisciastym i suchary nie interesuja mnie Do zeszłego roku budowałem swoją historie z systemowek ale jak ktos wyskakuje na pierwsze połrocze z cena 700 za s2a a na drugie 700-800zł to idiotyzm nie sposob to kupowac i przerabiac na rynku jestem od 12 lat kolego i zaprzyjaznione firmy o podobnym stazu i przerobie kilku tysiecy m3 tak jak i ja nie kupuja na systemie

jesion [96]Odpowiedz na ten wątek2022-05-26 14:36:09

Zgłoś nadużycie

Dokładnie tak

jak -----> "jesion" pisze.
Większość osób zrozumiała jaką wartość ma historia, bo to co ogólnie później będziesz mógł z niej kupić zależy głównie od sprzedawcy czyli co i w jakiej ilości "mógłby" ci sprzedać oraz na koniec najwazniejsze----> czyli "ile Ci da".
Nie wiem "co można ogólnie zrobić" np. z dęba s2a- średnicy np. 8-15cm zakupionego po 600-800zł netto/m3, tak aby klient wyłożył te 600-720zł brutto za 1mp drewna do kominka(jeśli czegoś lepszego z niego nie zrobisz).
Bo już o te "15% podatkowo"(od kwoty netto) ---->jest ono od 2lat droższe droższe.

Gregor [39]Odpowiedz na ten wątek2022-05-29 21:01:02

Zgłoś nadużycie

Dąb pakowany w kontenery do Chin

Dziś będąc w jednej z okolicznych miejscowości na małym placyku obok komisu samochodowego, stoi auto do dłużycy i stosu.od właściciel komisu powiedział że zwożą dąb s2a s2b i również tartaczkę i pakują na kontenery do Chin , i tu jest problem z rynkiem na którym działają firmy nie przerabiające surowca w związku z czym nie ponoszące kosztów i czasu jaki jest potrzebny na przerób a co za tym idzie są w stanie przerzucić bardzo duże ilości surowca .My przerabiający surowiec w kraju dostajemy lanie bo w krotkim czasie nie jesteśmy w stanie budować historii jak to czynią handlarze,a zatem zwiekszać swojego dostępu do tańszego drewna z portalu .

jesion [96]Odpowiedz na ten wątek2022-05-30 22:20:26

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA