/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia

Komentarze Wątek: Skomentuj Napisz
Trzezwi czy Pijani?

Trzezwi czy Pijani? [5]

Koledzy z branzy , jak widze te aukcje systemowe po jakich cenach to wszystko idzie to zastanawiam sie jak ktos kto kupuje S_S2B_GK Deba czy nawet WDP deba po 2000 zl zamierza na tym jakos wyjsc ? ja liczylem i nie mam opcji zarobic cokolwiek na tym ..wiec tak z ciekawosci po co tak ceny nabijacie ?

Chyba Trzezwy [1]Odpowiedz na ten wątek2022-05-05 10:35:59

Zgłoś nadużycie

masakra

S2a sosna i świerk po 615 zł, buk s2a poszedł po 671 zł i to wziął ktoś 1200 m3, nie wiem w jakim kierunku to zmierza, ale chyba czas żeby coś zmienili, chociaż lasom tez ceny pasują...

palety [1]Odpowiedz na ten wątek2022-05-05 12:59:55

Zgłoś nadużycie

Panowie!!

Odnoszę się do sony.

Jeżeli ktoś kupił na portalu po 250 zł (70%) a na systemie po 750 zł (30%) to średnia wyjdzie mu 400 zł (oczywiście jak wytrzymał presję i nie dawał cen z kosmosu bo tam sensu nie było). Przy takiej średniej cenie to przy aktualnych cenach produktów firmy nie powinny narzekać. Duże ilości kupują po prostu duże firmy. Faktycznie asortymenty typu s2a to chyba przesada. Ale odpady są tak drogie, że wcale mnie to nie dziwi. Najbardziej obawiałbym się tego, że znacznie słabnie popyt z powodu zbyt wypompowanych cen, nie adekwatnych do kosztów. Wszyscy korzystali z sytuacji, a teraz widmo obniżki cen. Człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego i trudno sobie "wbić" do głowy że dobrze się zarabiało, a teraz wracamy do realiów rynkowych. Największym obecnie zagrożeniem jest gwałtowny spadek zamówień. Duże firmy mogą sobie pozwolić na dokładanie bo zarobiły wystarczająco dużo i muszą kontynuować działalność. Napewno znajdą też czas na remonty itp. sprawy, ale produkcje i załogę muszą utrzymać.

gg [26]Odpowiedz na ten wątek2022-05-05 13:27:39

Zgłoś nadużycie

ceny

Szczerze to nie pamiętam takich przebitek. (ceny srednie)

Więźba:
drewno 250 - produkt 750
drewno 400 - produkt 2000

deska paletowa
drewno 200 - produkt 600
drewno 400 - produkt 1400

można tak wymieniać bez końca, oby tylko ceny produktów nie spadały bo będzie słabo, ale jest bufor 15% ale przez embargo raczej ceny nie spadną

gg [26]Odpowiedz na ten wątek2022-05-05 13:42:57

Zgłoś nadużycie

Tylko przy dłużycy 250 za c1 na portalu w niektórych nadleśnictwach mało przyznało

Np w rdlp Radom sosna dłużyca w granicach 270-280 pozwala na 95-100% oferty a przy jodła na nawet 300 za c1 bardzo dużo obcina. Także cena za c1 400 to zależy od rejonu i gatunku. Druga sprawa wiezva po 2000? Zwykła surowa pi 1500 to dobra cena. Drożej już klienci nie kupują . Odpady ratują sprawę ale widać spadek zainteresowania. Moim zdaniem zakupy powyżej 650 za c1 to błąd.

tartaczek [189]Odpowiedz na ten wątek2022-05-05 19:01:14

Zgłoś nadużycie

Prawda

Oczywiście regionalnie pewnie masz rację i na niektórych asortymentach, ale w większości poziomy które podałem sa osiągalne dla większości. RDLP Wrocław cena więźby 2000, ale faktycznie popyt spada. 1500 to naal bardzo dobra cena, myslę, że 1200 przy tych cenach drewna jest także akceptowalne dla sprzedawcy i dla klienta. Co by nie było ceny to bańka, która za chwilę pęknie. My już prawie po zakupach. Średna cena bez zmian, ale zakupy o 17% niższe niż poprzednie półrocze. Bardzo niska podaż surowca i nic więcej nie tłumaczy tych cen (podaż w europie).

gg [26]Odpowiedz na ten wątek2022-05-05 21:02:58

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA