/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia

Brawo ,Brawo,Brawo

Aż ręce same składają się do klaskania . Nareszcie ktoś zapytał czy ogon jest dla psa czy pies dla ogona . To jest chora i niepotrzebna instytucja wymuszająca grubą kasę.

Adam [415]Odpowiedz na ten komentarz2022-08-12 10:34:10

Zgłoś nadużycie

I bardzo dobrze!

Docelowo wszystkie RDLP powinny zrezygnować z FSC. Drewnobi tak się sprzeda.

Średni Tartak [12]Odpowiedz na ten komentarz2022-08-13 11:40:05

Zgłoś nadużycie

Bardzo dobra decyzja.

Choć w bardzo wielu kwestiach nie zgadam się z LP, to akurat w tym przypadku jestem w 100% za tym, żeby wszystkie pozostałe dyrekcje zrezygnowały z FSC. Jest teraz bardzo dobry czas na to. Nie dajmy sobie (przemysł drzewny i LP) wejść na głowę organizacji, która wyewoluowała w stronę pseudoekologii, dziwnych ideologii oraz praktyki wysysania coraz pieniędzy skąd tylko się da. Limitem postępującego teraz procesu jest chyba w ogóle wykończenie przemysłu, a z wszystkich lasów zrobienie parków i rezerwatów. Także najwyższy czas się z tego wycofać.

Saruman [14]Odpowiedz na ten komentarz2022-08-14 12:19:01

Zgłoś nadużycie

Eco wyłudzacze kasy . [1]

Tą organizacją powinny się zająć polskie instytucje UOKIK oraz NIK . Dwa dni kontroli 12000 zł Za co ?

Adam [415]Odpowiedz na ten komentarz2022-08-14 21:19:07

Zgłoś nadużycie

uwagi o certyfikacji

Cześć Adamie i witam także pozostałych :)
Pisałem pracę mgr o certyfikacji gospodarki leśnej, obecnie zajmuję się m.in. certyfikatami zarządzania środowiskowego (czyli ISO 14001).
Zasada jest prosta: jak się sprzedającemu opłaca (albo w wymiarze finansowym, albo prestiżowym), to go wprowadza i certyfikuje.
W przypadku ISO 14001 - co do zasady zawsze ochrona środowiska idzie w parze z oszczędnościami w zakresie kosztów. A jeszcze łatwiej to zobaczyć w przypadku ISO 50001 (system zarządzania energią - przy czym tu to się sporo trzeba napracować i nic samo się nie robi, ale na pewno warto).

I druga sprawa: każdy system certyfikacyjny ma ZNACZNIE więcej elementów do spełnienia niż same wymagania prawne. One są jedynie jednym z elementów weryfikowanych w trakcie audytu.

Wracając do certyfikacji gospodarki leśnej:
Początkowo mówiło się o równym znaczeniu ochrony środowiska, ekonomii i aspektów społecznych. Trzeba wprost powiedzieć, że i FSC i PEFC bazowało początkowo na dorobku konferencji ministerialnych w Helsinkach i Lisbonie.
Celowo napisałem "początkowo", bo potem jedna z tych 3 grup kompletnie odleciała w kosmos (i piszę to jako absolwent studiów mgr z zakresu ochrony środowiska, pracując na poziomie operacyjnym w branży ochrony środowiska od kilkunastu lat i jako autor ponad 50 publikacji na temat obszarowej ochrony przyrody w Polsce).

Robert [42]Odpowiedz na ten komentarz2022-09-10 21:58:34

Zgłoś nadużycie

Zza dwa dni to tanio…

U mnie za jeden dzień było 9500

Paweł [93]Odpowiedz na ten komentarz2022-08-14 21:30:01

Zgłoś nadużycie

Mafia

Jak to jeden z auditorow powiedział system stworzony dla lasów w Afryce, w Europie służy tylko do wyłudzania pieniędzy.

JAREK [10]Odpowiedz na ten komentarz2022-08-16 21:30:25

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA