/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Komentarze Komentarze do artykułu: Skomentuj Dodaj komentarz
Protest branży drzewnej

Kaczor wyraźnie powiedział, że cwaniacy nie mają prawa funkcjonować ,więc ...

rozwalą całą branżę .

rj [60]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-19 08:34:58

Zgłoś nadużycie

Spore rozczarowanie

Szanowna Izbo, te liczby są niesłychane...
150 osób na proteście - to jest kpina. Mówicie, że to max ? Zapytajcie Agrounię czy pytali kogoś o limity. Fajny ten Wasz protest - taki na jaki Wam pozwolono. Najwidoczniej nie jest jeszcze tak źle, albo działacie na zasadzie " Chcę, ale się boję". Dalej - piszecie, że "(...) Protestujący, występujący w imieniu ponad siedmiuset przedsiębiorców(...)". No faktycznie - zdolności mobilizujące Izby są przemożne. 700!!! . To żenada. Serio tylko tyle firm dostrzega problem ? Serio nie da się spiąć dużej akcji na szeroką skalę ???? I dalej. Piszecie o strasznych zasadach. Okazje się, że to wcale nie takie złe zasady. Kto myślał, ten kupił po cenach wcale niezłych, a do tego w końcu nie wiadomo kto ile dał co jest ok. Powiem tylko, że handlarze z zagranicy dzwolnili do mnie całkiem zdezorientowani nie wiedząc jak wysoko ofertować. W II półroczu powinno być podobnie, bo już się ludzie nauczą, że nie warto grać wysoko by ugrać swoje. Dalej - 15 mln w 4 lata. W tym potężną ilość z wichury w 2018, nie ? Gdyby nie eksport, to drewno zostałoby w lesie. Dodatkowo, proszę powiedzieć coś o poziomie importu do Polski z Czech w ostatnich 4 latach. I równolegle - o braku zainteresowania polskich firm rodzimym surowcem w tym czasie. Z jednym się zgadzam - byłoby świetnie przerabiać jak najwięcej drewna u nas, zarabiać, generować wpływ do budżetu i miejsca pracy. Po Was, jako organizacji roszcącej sobie tytuł do strażnika rynku oczekiwałbym trochę więcej niż żonglowania pismami i markowanymi działaniami. Stajecie się trybikiem w rękach polityków, którzy opowidają potem bzdury z telewizora.

NieChińczyk [21]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-19 08:39:35

Zgłoś nadużycie

Izba coś tam robi...

Może nie za wiele, ale akurat w tym roku przeglądając internet widać na ogólnopolskich portalach jakieś pojedyńcze artykuły o sytuacji z drewnem na rynku i Izba gdzieś się tam przewija a wcześniej tego nie było. Te ograniczenia w exporcie na rynku unijnym nie przejdą. Jak wspomniałeś wcześniej z Czech dobrze było wozić ile wlezie, ludzie rezygnowali z umów z LP, płacili kary bo "w Czechach to jest drewno, tanie i dobre, a w LP to nie dość, że drogie to i dziadostwo" historia zakupów poleciała w siną dal a teraz płacz bo na aukcjach drogo a na portalu nie ma masy. Podobnie, choć nie na taką skalę było gdzieś ok 2011 roku z Litwy. A Białoruś jak pchała ok 2 mln. Na to nie patrzymy ale jak od nas wywożą to zbrodnia.
Co do zasad sprzedaży to izba nic nie zrobi bo kierownictwo LP, zmienia się co 2-3 lata, przychodzą ludzie co nie mają pojęcia o zasadach i algorytmach, które były wcześniej, nie mają pojęcia w zarządzaniu, a i byli tacy co obsugę komputera ogarniali tylko w zakresie word'a i maila, siedzieli na stanowisku nadleśniczego i idą do generalnej na kierownicze stanowiska, mają jakieś pomysły co niby będzie lepsze i nie ważne są opinie bo oni wiedzą lepiej, i robi się takie wrzutki co jakiś czas a później się sprawdza jak one wychodzą.
Działam na portalu od samego jego początku, i najgorsze w tym wszystkim jest to że co rok lub dwa lata zmiany. Było chyba już wszystko, (70/30, 80/20,90/10,60/40 dwa przetargi, pule inwestycyjne, widełki cenowe lub ich brak, geografia zakupów...) powiem szczerze, że wolałbym by, któreś z tych zasad z dowolnego roku zostały na te 10-15 lat, lepsze czy gorsze ale wszyscy by się przyzwyczaili.
Pamiętajmy, że Izba to stowarzyszenie firm drzewnych i będą lobbować na swoją stronę, a LP chcą ciągnąć w swoją i to oni zawsze będą na wygranej pozycji bo po pierwsze to mają coś co my chcemy a po drugie oni zdają sobie sprawę, że jeśli my będziemy działać na swoją korzyść to ich kosztem a tego jak wiadomo nikt nie lubi.

Paweł [88]Odpowiedz na ten komentarz2021-10-30 01:22:27

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz