/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany

FSC

Jak nie wiadomo o co chodzi to już wiadomo,że za chwilę wejdzie kolejne z tysięcznych rozporządzeń do zarządzenia Dyrektora Generalnego do decyzji nr.. że obowiązują dopłaty do drewna z FSC- bo tak!

Lukas [4]Odpowiedz na ten komentarz2021-03-03 11:03:43

Zgłoś nadużycie

Cena FSC już jest uwzględniona w drewnie

Kiedyś tak było, że firmy dorzucamy się konkretnie do kosztów FSC lasom, później wliczono to całkowicie do ceny drewna.
Ale dziś jakoś sobie nie wyobrażam jak miała by funkcjonować taka dopłata, ponieważ certyfikatem objęte są całe dyrekcje (pomijam częściowo Białystok i Krosno).
Będą chcieli, żeby dołożyć się do kosztów to OK, ale jak ktoś nie chce drewna z FSC to co w takim wypadku zrobią, tez ma płacić? Czy będą certyfikaty tylko dla cześci nadleśnictw a co w przypadku gdy np. całość s2a klient będzie chciał z FSC a wielki wymiar inni będą chcieli bez certyfikatu i taniej o kilka złotych?
Pewnie zostanie tak jak było do tej pory bo było całkiem przejrzyście, a te zmiany powodują, że im dalej w las tym więcej drzew :)

Paweł [69]Odpowiedz na ten komentarz2021-03-04 13:22:30

Zgłoś nadużycie

kolejny...

chory temat.... certyfikacja... Komu potrzeba mieć certyfikat... niedługo będziemy musieli mieć certyfikat na eko pierdzenie, który gwarantuje mam że nie emitujemy metanu. Nie mogę pojąć dlaczego np moi odbiorcy chcą ode mnie FSC skoro produkuję wyrób z drewna pochodzącego z LP z certyfikatem.

niepokorny [241]Odpowiedz na ten komentarz2021-03-05 19:32:16

Zgłoś nadużycie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz