Z Pilawy do Niemiec: urządzenia ogrodowe, zagrody dla koni
Choć spedycja drewna nadal pozostaje główną specjalnością Zespołu, to jednak dyrektor Grażyna Wereda uważa, że specyfika rynku drzewnego, jego uzależniona często od kaprysów natury chwiejność, każe poszukiwać różnego rodzaju rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo ekonomiczne całego przedsiębiorstwa. Zakład w Pilawie jest tego przykładem.
Zgodnie z pierwotnymi planami miała się tu odbywać produkcja desek do palet. Jednak w wyniku szybkiego rozeznania rynku podjęto decyzję, że zakład w Pilawie będzie wytwarzał przede wszystkim kołki toczone do urządzeń ogrodowych, do zagród na konie, itp. Zakupiono maszyny, które obrabiają drewno stosownie do wymagań odbiorcy (obtaczanie, fazowanie i ryglowanie) 90% tej produkcji wyjeżdża do Niemiec.
Oddział Przerobu Drewna w Pilawie dysponuje halą produkcyjną o powierzchni ok. 250 m2 (z dużym zapleczem socjalnym), na której ustawiono linię do obróbki elementów toczonych. Posiada także kontenerową suszarnię drewna, oraz trak.
Jest więc w pełni przygotowany do produkcji i sprzedaży szerokiego asortymentu zarówno desek, jak i elementów toczonych, według indywidualnych zamówień klientów.
Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Коментарі можуть залишати лише авторизовані користувачі. Увійти