Wytłaczanie kompozytów ''DREWNO-POLIMER''

1138 Wyświetlenia
0 Komentarze
Wszystkie artykuły

Wytłaczanie kompozytów ''DREWNO-POLIMER''

1 min czytania

Znany producent maszyn do przetwórstwa tworzyw firma Reifenhauser przedstawiła na ubiegłorocznym salonie hanowerskim "Ligna" nową linię wytłaczarską przeznaczoną do przetwarzania kompozytów o składzie drewno-polimer. Nowa linia, a zasadniczo jej węzeł wytłaczający opracowany został we współpracy z monachijską firmą Kosche.

Nowa linia składa się z dwóch wytłaczarek dwuślimakowych typu "Bitruder" specjalnie opracowanych dla surowca tworzywowego z udziałem włókien drzewnych. Dla realizacji tego przedsięwzięcia firma Kosche dopracowała własne receptury tworzywa o nazwie Kovalex.

Kompozyty tworzywowe na bazie włókien drzewnych są już, stosunkowo od dawna, bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, jednak w Europie sprawa ciągle jest na etapie badań i próbnych wyrobów. Obie firmy planują dalsze wspólne prace i badania w tym zakresie, a salon Ligna cieszył się w 2005r. znacznie większym (trzykrotnie większym!) zainteresowaniem niż tego się spodziewano.

Źródło: Kosche.de, Reifenhauser.com, Plast. & Caout. Mag. 9/2005

Czy ten artykuł był interesujący?

Dziękujemy za ocenę!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży drzewnej bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się

Zgłoś błąd