SZTUKA

Wystawa rzeźbiarska „Prawie dotykając” Grażyna Szymała-Wołyńska

1465 Aufrufe
0 Kommentare
Alle Artikel

Wystawa rzeźbiarska „Prawie dotykając” Grażyna Szymała-Wołyńska

Autor: J. Węgiel Quelle: Wydział Leśny UP Poznań 1 min czytania
W dniach 30.05.-18.06.2017r. w budynku Kolegium Cieszkowskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przy ul. Wojska Polskiego 71 w godzinach od 8.00-19.00 oglądać będzie można wystawę rzeźb Grażyny Szymały-Wołyńskiej.
Zaproszenie na wernisaż
Zaproszenie na wernisaż

Grażyna Szymała-Wołyńska jest absolwentką rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Tworzy prace w drewnie, ceramice, zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczy w sympozjach, warsztatach, wystawach i plenerach w kraju i zagranicą (Dania, Francja, Korea Południowa, Niemcy, Portugalia, Serbia, Włochy, USA).

Od 1998 roku kieruje Pracownią Rzeźby i Ceramiki w Murowanej Goślinie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielokrotnie opiniowała prace dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie dla projektów prowadzonych przez Bank Zachodni WBK.

Grażyna Szymała-Wołyńska - rzeźbiarka
Grażyna Szymała-Wołyńska - rzeźbiarka

W 2007 roku zainicjowała coroczny Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski odbywający się w Puszczy Zielonce. Jest założycielką Fundacji RAMUS ARTIS zajmującej się organizacją wydarzeń artystycznych oraz edukacją artystyczną.

-W pracach Grażyny Szymały-Wołyńskiej widzę wielość w kreacji: transformacje form, indywidualny, stosowany porządek oraz różnorodność połączeń i utrwaleń fragmentów wyobraźni, uczuć, duchowości, sfery marzeń, pragnień i wspomnień - mówi Dawid Szafrański, Kurator wystawy "Prawie dotykając". -Był to obiekt rzeźbiarski nie analizowany przeze mnie pod względem towarzyszącej twórcy idei, raczej podejrzana istota wykreowanej formy. Zastanawiała kolorem, nadaną barwą, przeniesionym w trzy wymiary rysunkiem, szkicem, zaprojektowaną przestrzenną formą znaku graficznego. Widziałem materiał i jego uwypukloną szlachetność. Drewno, szkło, ceramika, multiplikowany kształt w miejscu, obiekcie, wybranej przestrzeni – taki widziałem świat realizacji Grażyny Szymały-Wołyńskiej - dodaje Szafrański.

Organizatorami wystawy są Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Fundacja RAMUS ARTIS

Wystawa pod patronatem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal internetowy Drewno.pl

War dieser Artikel interessant?

Vielen Dank für Ihre Bewertung!

Bleiben Sie auf dem Laufenden

Erhalten Sie die wichtigsten Nachrichten aus der Holzbranche direkt in Ihr E-Mail-Postfach.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kommentare können nur von angemeldeten Benutzern hinterlassen werden. Anmelden

Fehler melden