PRZEMYSŁ DRZEWNY

Wysokie straty po pożarze w zakładzie drzewnym w Wielu

2102 Views
0 Comments
All articles

Wysokie straty po pożarze w zakładzie drzewnym w Wielu

Author: oprac. red Source: Państwowa Straż Pożarna 1 min czytania
Groźny pożar miał miejsce w minioną sobotę w zakładzie Sylva w Wielu. Nikt z załogi nie odniósł obrażeń.
Wysokie straty po pożarze w zakładzie drzewnym w Wielu
Wysokie straty po pożarze w zakładzie drzewnym w Wielufot. Google Street View

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z sobotnim pożarem w zakładzie drzewnym w Wielu (pow. kościerski) należącym do spółki Sylva. 

 

Pożar został zgłoszony przez pracowników firmy w sobotę 2. lipca ok. godz. 12.30. Ogień pojawił się w hali, w której znajdował się autoklaw do impregnacji drewna. Pożar rozprzestrzenił się również na jedną z komór suszarniczych, która przylegała do obiektu.

 

W akcji gaśniczej uczestniczyło 65 strażaków z dziewięciu jednostek.: OSP Wdzydze Tucholskie, OSP Wiele, OSP Karsin, OSP Osowo, OSP Raduń, OSP Dziemiany, OSP Skorzewo, JRG Kościerzyna i OSP Górki.

 

Dzięki akcji gaśniczej udało się uchronić kolejne suszarnie oraz pozostałe budynki zakładu. Akcja dogaszania i prace rozbiórkowe trwały do godziny 21. W sumie w działania zaangażowanych było 65 strażaków z dziewięciu jednostek OSP i PSP . 

 

Trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat. Wstępnie oszacowano je na ok. 1 mln zł. 

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug