Werth-Holz: Umowa zakupu linii do produkcji elementów domów prefabrykowanych
W skład zakupionej linii wchodzi centrum ciesielskie CNC, stoły motylkowe, system ewakuacji elementów gabarytowych, suwnica oraz środek transportu wewnętrznego. Wartość transakcji wynosi 1,013 mln zł netto. Zakup został sfinansowany przy pomocy leasingu oraz ze środków własnych. Spółka pozyskała trzy 5-letnie linie leasingowe w łącznej kwocie 1,006 mln zł netto w Millennium Leasing) oraz ze środków własnych.
Zgodnie z informacją zarządu spółki, inwestycja wpisuje się w strategię Grupy Werth-Holz, w tym Werth-Holz Hausbau Sp. z o.o. (spółki w 100% zależnej od Werth-Holz S.A.), w zakresie rozwoju działalności związanej z prefabrykacją domów.
Według szacunków zarządu, nowa linia produkcyjna zwiększy zdolności produkcyjne Grupy Werth-Holz z ok. 8 do 30 domów jednorodzinnych rocznie. Kapitał obrotowy potrzebny na rozwój w/w działalności zabezpieczony został już przed finalizacją w/w transakcji poprzez emisję akcji serii F w sierpniu tego roku.
To kolejna duża inwestycja Werth-Holz w tym roku. Na początku roku spółka informowała o zakupie nowej linii do przerobu drewna okrągłego. Więcej na ten temat: Werth-Holz kupuje nową linię przerobu drewna okrągłego
Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Komentáre môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Prihlásiť sa