Vapo Timber zainwestuje 10 mln euro w tartak

1795 Views
0 Comments
All articles

Vapo Timber zainwestuje 10 mln euro w tartak

Author: dja Source: Vapo Timber 1 min czytania
Fińska spółka Vapo Timber jeszcze w tym roku zainwestuje jeden ze swoich tartaków 10 mln euro.
Tartak w Hankasalmi
Tartak w Hankasalmifot. Vapo Timber
- Przyszłość przemysłu tartacznego jest jasna. Budownictwo zaczyna się podnosić po globalnej zapaści, w szczególności w branży budownictwa drewnianego oczekiwany jest znaczny wzrost w najbliższych latach. To doskonały czas na inwestycje. -  mówi Juha Hakala, prezes Vapo Timber Oy.

W głównej części projektu, Vapo Timber Oy podpisała kontrakt z fińską dziś Oy Veisto. Veisto Oy wygłosi line piły do tartaku Hankasalmi. umowy kompleksowej długoterminowej konserwacji i napraw maszyn podpisano również dzisiaj.

Łączna wartość inwestycji odtworzeniowych w zakładzie w Hankasalmi (Finlandia) wyniesie prawie 10 mln euro, a obejmą one m.in. modernizację zarówno linii przetarcia jak i dalszej obróbki. - Naszym celem jest znaczne zwiększenie konkurencyjności tartaku Hankasalmi - dodaje Hakala.

Obecna linia przetarcia tartaku w Hankasalmi działa od 1995r. a jej zdolność produkcyjna to ok. 260 tys. m3 tarcicy z czego 70 tys. poddawana jest dalszemu przerobowi. Jej wymiana podniesie zdolność produkcyjną i pozwoli na zmniejszenie kosztów operacyjnych. W szczególności zwiększona zostanie opłacalność przetarcia kłód o małych średnicach. Pracę straci siedem z siedemdziesięciu zatrudnionych w zakładzie osób

Prace związane z planowaną inwestycją przeprowadzone zostaną wiosną br.

***
Vapo Timber Oy to jedna z największych europejskich firm branży tartacznej. Posiada cztery tartaki w Finlandii: w Hankasalmi, Kevätniemi w Lieksa, Nurmes i Peuravuono w Ivalo. Rocznie spółka produkuje ok. 740 tys. m3 tarcicy przy zatrudnieniu 220 osób.

Vapo Timber Oy jest spółką zależną holdingu Vapo Oy działającego głównie na rynku drewna i biopaliw.

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug