Sympozjum suszarnictwa

866 Wyświetlenia
0 Komentarze
Wszystkie artykuły

Sympozjum suszarnictwa

1 min czytania
W dniach 13-16 września w Poznaniu odbyło się XI Polskie Sympozjum Suszarnictwa.

Zadaniem organizowanego cyklicznie przez Sekcję Suszarnictwa Komitetu Inżynierii Chemicznej i Procesowej PAN, Polskie Towarzystwo Suszarnictwa, Politechnikę Poznańską - Wydział Technologii Chemicznej oraz Akademię Rolniczą im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu - Wydział Rolniczy i Wydział Technologii Drewna jest przegląd i ocena metod badań w zakresie modelowania i projektowania procesów suszarniczych oraz nowych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych suszarek, a także prezentacja i wymiana poglądów pomiędzy pracownikami nauki a praktykami przemysłowymi.

Celem spotkania jest między innymi stworzenie płaszczyzny współpracy umożliwiającej szerokie wykorzystanie opracowań naukowo-badawczych w projektowaniu nowych rozwiązań technologicznych procesów suszenia i konstrukcji urządzeń suszarniczych.

W trakcie tegorocznego sypozjum uczestnicy z Polski i zagranicy (m.in. Japonii, Niemiec, Francji) debatowali o teoretycznych i praktycznych problemach suszarnictwa ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień takich jak:
- podstawy teoretyczne procesu suszenia
- modelowanie procesów suszenia
- badanie właściwości fizycznych materiałów suszonych
- aspekty energetyczne suszenia
- aspekty ekologiczne suszenia
- aspekty jakościowe produktów suszonych
- bezpieczeństwo procesu suszenia
- projektowanie urządzeń suszarniczych
- nowe rozwiązania konstrukcyjne suszarek
- technologia suszenia: produktów rolno-spożywczych, farmaceutycznych i chemicznych; drewna; papieru; biomasy itp.
- niekonwencjonalne techniki suszenia

Czy ten artykuł był interesujący?

Dziękujemy za ocenę!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży drzewnej bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się

Zgłoś błąd