Premier zapowiada zmiany w prawie budowlanym

558 Aufrufe
0 Kommentare
Alle Artikel

Premier zapowiada zmiany w prawie budowlanym

1 min czytania
Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział zmiany prawne i zaostrzenie kontroli po katastrofie budowlanej w Katowicach.

Premier zapewnił, ze podczas poniedziałkowego, nadzwyczajnego posiedzenia rząd rozpatrzy możliwości zmian w ustawie o ratownictwie medycznym oraz w prawie budowlanym. Władze chcą zdyscyplinować inwestorów i właścicieli obiektów publicznych do staranności budowlanej i dbałości o stan techniczny takich budynków.
Kazimier Marcinkiewicz w rozmowie z TVN potwierdził, że MSWiA już kontroluje obiekty podobne do zawalonej w Katowicach hali targowej. Według niego wszystko zostanie sprawdzone w ciągu najbliższych dwóch dni. Premier uważa, że niedbalstwo techniczne powinno być surowo karane.

War dieser Artikel interessant?

Vielen Dank für Ihre Bewertung!

Bleiben Sie auf dem Laufenden

Erhalten Sie die wichtigsten Nachrichten aus der Holzbranche direkt in Ihr E-Mail-Postfach.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kommentare können nur von angemeldeten Benutzern hinterlassen werden. Anmelden

Fehler melden