Pożar w firmie Northwood

2193 Views
0 Comments
All articles

Pożar w firmie Northwood

Author: oprac. dja Source: Northwood 1 min czytania
Krótko po północy, 29 września, w zakładzie należącym do firmy Northwood w Strzykocinie (Zachodniopomorskie) wybuchł pożar, w wyniku którego doszczętnie spłonęła hala produkcyjna. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Pożar w firmie Northwood fot. KW PSP

W chwili przyjazdu pierwszych jednostek straży pożarnej cały budynek był objęty ogniem. Działania straży polegały na gaszeniu ognia oraz obronie przylegającej do hali produkcyjnej suszarni i znajdujących się w pobliżu zbiorników na gaz propan-butan. Utrudnienie w gaszeniu pożaru stanowił zbiornik 5 tys. litrów wypełniony olejem opałowym, który znajdował się w środku budynku. Dzięki sprawnej akcji strażaków nie doszło do dalszego rozprzestrzenienia się ognia. W akcji wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej.

W ciągu jednej godziny spłonęły wieloletnie inwestycje. Pożar strawił ok. 200 m2 budynku, zniszczone zostały maszyny produkcyjne i narzędzia służące do produkcji palet, sztaplarka oraz część surowca do produkcji. Właściciel zakładu wstępne straty oszacował na ok. 2 mln zł. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Natychmiast po ugaszeniu pożaru firma podjęła działania w celu uruchomienia produkcji, tak aby jak najlepiej wywiązać się z podjętych zobowiązań wobec klientów.

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug