Paged: Woda zalała Rzeszowskie Fabryki Mebli

1083 Views
0 Comments
All articles

Paged: Woda zalała Rzeszowskie Fabryki Mebli

Author: dja Source: Paged SA 1 min czytania
W dniach 4-5 czerwca 2006r. doszło do podtopienia terenu zakładu produkcyjnego Paged - Rzeszowskie Fabryki Mebli SA w Sędziszowie Małopolskim.
fot. J. Maroń

Obfite opady deszczu w ostatnich dniach spowodowały wystąpienie z brzegów rzeki Budzisz. Woda podtopiła część obiektów fabrycznych spółki, w tym: magazyn materiałów technicznych, magazyn wyrobów gotowych, piwnice budynku biurowego, część sklepu firmowego, warsztat mechaniczny, modelarnię, wzorcownię, część obiektów obróbki wstępnej, suszarnie. Uszkodzeniu uległ przyczółek mostku na rzece, który znajduje się na terenie fabryki mebli. Z uwagi na zalanie wodą budynku rozdzielni prądu (stacji TRAFO) zakład pozbawiony jest dopływu prądu. Ze względu na na uszkodzenie wodociągu.spółka pozbawiona jest również wody.

Produkcja w fabryce mebli została wstrzymana, a większość pracowników została skierowana na urlopy wypoczynkowe. W usuwaniu skutków podtopienia pomagają miejscowe jednostki Straży Pożarnej oraz część pracowników spółki.

Zarząd Paged - Rzeszowskie Fabryki Mebli SA ocenia szacunkowo, że straty w materiałach mogą wynieść ok. 500 tys. zł. Na obecnym etapie trudno jest określić koszty usunięcia strat majątku trwałego. Zdaniem zarządu w wyniku podtopienia nie ucierpiał park maszynowy spółki. Wznowienie produkcji nastąpi najprawdopodobniej w ciągu 1-2 tygodni.

Majątek trwały i obrotowy poszkodowanej spółki jest objęty ubezpieczeniem również z tytułu tego typu zdarzeń losowych. W najbliższych dniach na terenie zakładu pojawią się przedstawiciele ubezpieczyciela w celu oszacowania szkód.

Paged - Rzeszowskie Fabryki Mebli SA jest jedną z 6 fabryk mebli należących do Grupy Kapitałowej Paged. Spółka osiągnęła w 2005 roku przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 32 mln zł.

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug