MSP sprzedało udziały w spółce Gryfskand

1938 Zobrazenia
0 Komentáre
Všetky články

MSP sprzedało udziały w spółce Gryfskand

Autor: oprac. dja Zdroj: MSP 1 min czytania
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o zakończeniu prywatyzacji spółki Gryfskand z Gryfina.

30 stycznia podpisana została umowa sprzedaży 71 udziałów Skarbu Państwa o wartości nominalnej 500,00 zł. każdy w spółce pod firmą GRYFSKAND Sp. z o.o. z siedzibą w Gryfinie, stanowiących ok. 6,85%  jej kapitału zakładowego. Nabywcą jest Handelsaktiebolaget Skandivaror z siedzibą w Szwecji.

Wartość transakcji to 4,237 mln zł.

Zbycie udziałów spółki należących do Skarbu Państwa nastąpiło na podstawie art. 33 ust. 5.2 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996r. o komercjalizacji i prywatyzacji zakończyło proces prywatyzacji spółki.

Gryfskand ma długie tradycje w branży związanej z produkcją węgla drzewnego. Jej historia sięga roku 1905. Dziś firma jest jednym z największych światowych producentów węgla drzewnego na rynek konsumencki. Trzy główne obszary działalności spółki to: produkcja węgla drzewnego i brykietów, technologie ochrony środowiska (produkcja węgla aktywnego) oraz biopaliwa (pelet drzewny).

Zdieľať: Facebook LinkedIn

Bol tento článok zaujímavý?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu!

Buďte informovaní

Dostávajte najdôležitejšie správy z drevárskeho odvetvia priamo do schránky.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentáre môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Prihlásiť sa

Nahlásiť chybu