Las tylko dla Zakochanych
Kilkadziesiąt pierwszych drzewek rośnie już w przysiółku Mylne Młaki. Przy każdym stoi tabliczka z osobistą dedykacją. Do miejsca zasadzenia prowadzi kierunkowskaz "Las Zakochanych" na szlaku rowerowym przebiegającym koło lasu. "Drzewo dla Małgorzaty. Tajemniczy wielbiciel" - informuje jedna z inskrypcji obok sadzonek jodeł, świerków, modrzewi i buków.
Drzewka sadzą od zeszłego roku uczestnicy projektu "Czas na las" fundacji Aeris Futuro z Krakowa. W ramach akcji zamierzają zalesić nawet 10 ha pod Babią Górą. - Drzewko to idealny prezent na każdą okazję. Oryginalny i długowieczny. Wyraża uczucia do drugiej osoby, a przy tym neutralizuje dwutlenek węgla produkowany przez środki transportu, z których na co dzień korzystamy - mówi prezes fundacji Joanna Mieszkowicz. Aby zlecić zasadzenie drzewa, wystarczy wejść na stronę internetową fundacji, wypełnić formularz i przesłać go pod wskazany adres. Koszt - 30 zł. Każdy, komu zadedykowano sadzonkę, otrzymuje list z dedykacją, zdjęcie i dokładną informację, gdzie w naturze może zobaczyć swój prezent. Pomysłodawcy gwarantują fachową opiekę nad leśną szkółką. W tym celu współpracują m.in. z miejscowym nadleśnictwem, Zawojskim Stowarzyszeniem Właścicieli Lasów Prywatnych i Babiogórskim Parkiem Narodowym.
(...)
Pomysł na Las Zakochanych powstał parę lat temu podczas kursu "Wyzwania Rozwoju Zrównoważonego" organizowanego przez Fundację Sendzimira ze Stanów Zjednoczonych. Amerykańska fundacja o polskich korzeniach działa na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska w Polsce. Na bieżąco wspiera merytorycznie i finansowo autorów projektu "Czas na las". Większość jego uczestników to studenci lub świeżo upieczeni absolwenci uczelni..."
Ireneusz Dańko
Źródło: Metro
Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się