Kronospan Design Center wspiera ideę Szczecineckiego Klastra Meblowego
Centrum to platforma współpracy projektantów, architektów, przedsiębiorców, studentów i uczniów. Będzie stanowiło miejsce wymiany doświadczeń i inspiracji dla wszystkich, zaangażowanych w rozwój branży drzewnej, meblarskiej oraz budowlanej.

W Kronospan Design Center można zapoznać się z pełną gamą produktów Kronospan, z ich specyfiką oraz właściwościami; poznać zarówno standardowe, jak i nietypowe formy ich zastosowania. Centrum służyć także będzie organizacji imprez targowych, wydarzeń oraz szkoleń.

Powierzchnia zajmuje ponad 3,2 ha. Obejmuje hale wystawiennicze ze studiem MDF, rozsuwany dom pokazowy o powierzchni 300 m2, wybudowany w technologii pasywnej i posadowiony w hali ekspozycyjnej, budynki: szkoleniowy oraz restauracyjny. Na terenie centrum jeszcze w tym roku zostanie wybudowana następna hala Szczecineckiego Klastra Meblowego, w której rozpocznie działalność kolejna firma produkcyjna z branży meblarskiej.

Klienci mogą zapoznać się w centrum z pełną ofertą Kronospan, wraz z przykładami praktycznych zastosowań, usystematyzowaną w trzech dużych grupach:
- Kronobuild – płyty budowlane
- Kronodesign – płyty do produkcji mebli
- Kronooriginal – produkty wykończeniowe (m.in. podłogi)

Najnowsza kolekcja Kronospan - Trendy 16/17 - to doskonałe połączenie drewna, kamienia i metalu. Jest uzupełnieniem największej kolekcji powierzchni Kronodesign z 11 nowoczesnymi wzorami drewna, 6 szczotkowanymi wzorami metalu oraz 10 wzorami blatów roboczych.
W czasie Kronoeventu Członek Zarządu Kronospan, Tomasz Jańczak, zaprezentował wizję rozwoju przedsiębiorstwa, której niezwykle istotne elementy to:
- doskonały serwis
- najwyższa jakość
- konkurencyjne ceny
- eleganckie wzornictwo
Kronospan nieustannie się rozwija. W najbliższych dwóch latach zainwestuje 2 mld EUR w celu zwiększenia mocy produkcyjnych, wykorzystania możliwości nabywczych oraz ciągłego doskonalenia jakości serwisu, wydajności i efektywności.
Kronospan jest pionierem innowacyjności. Ostatnie innowacje producenta to m.in.:
- płyty OSB Firestop
- nowości wzornicze Kronodesign Trendy 16/17
- pokrycia fasad Kronoart
- zaktualizowana kolekcja Krono Original 2016: Krono Xtreme i Krono Xonic
Kronospan kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju, która zakłada produkcję przy możliwie najmniejszym wpływie na otoczenie. Dlatego firma podąża w kierunku produktów o jak najniższej emisji. Do 2020 roku wszystkie zakłady Kronospan będą produkować w klasie E-LE, co oznacza najmniejszą emisję produktową.

W czasie Kronoeventu ponad 1500 najważniejszych klientów firmy z całego świata przez dwa tygodnie aktywnie korzystało z okazji do poznania Kronospan, który zaprezentował w całkowicie odmienny, innowacyjny sposób zarówno swoje produkty, technologie, jak i całe przedsiębiorstwo.
Kronoevent jest organizowany cyklicznie; każdego roku w innym kraju, w którym znajdują się zakłady Grupy Kronospan. W latach poprzednich odbyło się w Niemczech, Hiszpanii i Bułgarii. Tegoroczna, polska edycja z pewnością należy do niezwykle udanych.
Dom pokazowy: korytarz i panele
fot. Kronospan



Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Kommentare können nur von angemeldeten Benutzern hinterlassen werden. Anmelden