MEBLARSTWO

Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowego

956 Wyświetlenia
0 Komentarze
Wszystkie artykuły

Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowego

Źródło: OIGPM 2 min czytania
19. października, podczas targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home&Contract, odbyła się konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowego – Malaysian Furniture Council (MFC), poświęcona tamtejszemu przemysłowi meblarskiemu i targom meblowym Export Furniture Exhibition (EFE) w Kuala Lumpur.
Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowego
Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowegofot. Ewa Witak

Spotkanie towarzyszyło narodowemu wystąpieniu na Warsaw Home&Contract jedenastu firm meblowych z Malezji. W wydarzeniu uczestniczyła Ambasador Malezji w Polsce, Dato' Chitra Devi Ramiah. Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie RP – Dariusz Joński i Paweł Bejda, media i importerzy.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowane były MATRADE w Kuala Lumpur oraz MATRADE Biuro Promocji Eksportu przy Ambasadzie Malezji w Warszawie. Spotkanie poprowadził Jerzy Osika, ekspert branży meblarskiej i prezes firmy Promedia, odpowiedzialnej za organizację konferencji.

Konferencja rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora Malaysian Furniture Council i zarazem Zastępcy Dyrektora Generalnego EFE Expo Sdn Bhd, Daniela Ho. Zaprezentował on targi meblowe Export Furniture Exhibition (EFE), które odbędą się w dniach 7-10. marca w Kuala Lumpur. Jak podkreślił, najbliższa edycja tej imprezy będzie o 28% większa od poprzedniej i przyciągnie 400 wystawców z Malezji i pozostałej części Azji Południowo-Wschodniej.

Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowego
Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowegofot. Ewa Witak

Następnie głos zabrał Komisarz ds. Handlu w Biurze Promocji Eksportu przy Ambasadzie Malezji w Warszawie, Rosli Mat Hassim, który przedstawił dane statystyczne dotyczące wymiany handlowej między Polską i Malezją. Zwrócił m.in. uwagę na pogłębiającą się współpracę gospodarczą między obydwoma krajami – między styczniem a sierpniem bieżącego roku eksport towarów z Polski do Malezji wzrósł o 31,5%, natomiast import o 29,1%.

Cykl przemówień zwieńczyło wystąpienie Ambasador Malezji, Dato' Chitra Devi Ramiah. Podkreśliła ona znaczenie dyplomatycznych i gospodarczych relacji między Polską a Malezją, a także wspomniała o malezyjskich meblach i ich popularności na zagranicznych rynkach. Zaznaczyła również, że malezyjski przemysł meblarski koncentruje się na designie, jakości oraz na ekologicznej, zrównoważonej produkcji, sprzedając 80%. swoich wyrobów na rynkach zagranicznych.

Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowego
Konferencja Malezyjskiej Rady Sektora Meblowegofot. Ewa Witak

O tym, jak wyglądają malezyjskie meble, goście mogli się przekonać osobiście, udając się wspólnie na stoisko producentów. Wybrane egzemplarze ze swoich kolekcji zaprezentowały tam firmy: Anggun Sofa & Interior, Simewood Products, SF Furniture, United Woodwork & Construction, Deep Furniture, Wild Industries, Huts Furniture, BLL Quality Wood Products, Promptcon Enterprise, Ly Furniture oraz Softline Furniture.

Czy ten artykuł był interesujący?

Dziękujemy za ocenę!

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży drzewnej bezpośrednio na skrzynkę e-mail.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentarze mogą zamieszczać wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się

Zgłoś błąd