Ilim Timber zakończył transakcję zakupu tartaków od niemieckiego Klausnera

4465 Views
0 Comments
All articles

Ilim Timber zakończył transakcję zakupu tartaków od niemieckiego Klausnera

Author: dja Source: Ilim Timber Industry 1 min czytania
Rosyjska firma Ilim Tiber Industry sukcesem zakończyła postępowanie w sprawie nabycia dwóch niemieckich tartaków "gigantów" od Klausner Group. Kwota transakcji przekracza 100 mln EUR.
Jedna z linii przerobu drewna firmy Klausner
Jedna z linii przerobu drewna firmy Klausnerfot. Klausner
W ramach umowy Rosjanie nabyli zakłady Klausner Nordic Timber (Wismar/Niemcy) i Klausner Holz Bayern (Landsberg/Niemcy) oraz nową linię przerobu LINCK, która zostanie zainstalowana w ramach modernizacji zakładu w Ust'-Ilimsk (Rosja).

Na bazie niemieckich tartaków utworzona została nowa jednostka biznesowa o nazwie Ilim Timber Europe, a same tartaki zostały przemianowane na Ilim Nordic Timber i Ilim Timber Bavaria.

Funkcję dyrektora zarządzającego Ilim Timber Europe objął Alexander Buevich, dyrektorem finansowym został Fabrice Duvey. W zarządzie jednostki pozostali również związani z Klausnerem Carsten Doehring (Chief Operating Officer) oraz Wolfram Lumper. Odpowiedzialnym za sprzedaż jest Matthias Wittkemper. Kierownikami tartaków są Christoph Zöchling (Wismar) i Hauke Jungjohann (Landsberg).

Ilim Timber i Klausner Group zawarły również porozumienie o współpracy w okresie przejściowym, który potrwa do końca 2010r. Porozumienie dotyczy wielu usług okołozakładowych realizowanych w ramach outsourcingu oraz realizacji kontraktów długoterminowych zawartych wcześniej przez grupę Klausner.

"Przyjazny charakter tej transakcji pozwala nam wejść na europejski rynek wewnętrzny i utrzymać przewagi konkurencyjne, z których znane jest przedsiębiorstwo Klausner Group. Uważamy wysoko wykwalifikowanych pracowników i menadżerów, którzy stali się częścią naszego międzynarodowego zespołu, za najważniejszy kapitał" - powiedział Mikhail Kokorich, zarządzający Ilim Timber Industry.


Więcej informacji na ten temat >>>

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug