IKEA wycofuje ze sklepów dziecięce łóżeczka

1752 Zobrazenia
0 Komentáre
Všetky články

IKEA wycofuje ze sklepów dziecięce łóżeczka

Autor: oprac. red Zdroj: IKEA 1 min czytania
Szwedzka sieć sklepów IKEA wycofuje z rynku dna do łóżeczek dla niemowląt z powodu niewystarczających standardów bezpieczeństwa.

Kontrola wykryła, że łóżeczka Tassa i Sniglar, nie są bezpieczne dla dzieci z powodu zastosowania nieodpowiedniego kleju w procesie produkcji.

Łóżeczka wprowadzono do sklepów w 17 krajach Europy w sierpniu ubiegłego roku.

Do momentu wycofania ze sprzedaży, klienci kupili 12 tys. sztuk łózeczek, w tym ponad 150 w Polsce. IKEA zobowiązała się do wymiany wadliwego towaru. Nieznane są jeszcze koszty całej operacji.

Wadliwe dna łóżeczek dostarczyła polska firma. -Jest to dobry producent, jeden z naszych wieloletnich współpracowników - powiedziała Joanna Łozińska, rzeczniczka IKEA Polska. Niewiadomo jakie konsekwencje zastosuje IKEA wobec dostawcy.

Polska jest drugim co do wielkości dostawcą wyrobów do światowej sieci IKEA. Dostawy do niej realizuje ok. 90 krajowych przedsiębiorstw z branży meblarskiej. IKEA zatrudnia w Polsce ok. 8 tys. osób, w tym 6 tys. przy produkcji. IKEA Polska eksportuje towary za ponad 3,5 mld zł - siedmiokrotnie więcej, niż sprowadza do kraju.

Ostatni rok obrachunkowy koncern IKEA zamknął obrotami rzędu 15 mld euro i zatrudnieniem ok. 90 tys. pracowników.

 

Zdieľať: Facebook LinkedIn

Bol tento článok zaujímavý?

Ďakujeme za vašu spätnú väzbu!

Buďte informovaní

Dostávajte najdôležitejšie správy z drevárskeho odvetvia priamo do schránky.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Komentáre môžu pridávať iba prihlásení používatelia. Prihlásiť sa

Nahlásiť chybu