IKEA planuje inwestycje w Bydgoszczy i Lublinie

1389 Aufrufe
0 Kommentare
Alle Artikel

IKEA planuje inwestycje w Bydgoszczy i Lublinie

Autor: dja Quelle: IKEA 1 min czytania
IKEA planuje budowę dwukondygnacyjnego sklepu o powierzchni całkowitej 34,5 tys. m2 przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Na terenie o powierzchni 6,5 ha powstanie również parking na ponad tysiąc samochodów.
Otwarcie sklepu powinno odbyć się na jesieni 2011 roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja potrzebna do uzyskania pozwolenia na budowę. Na dzień dzisiejszy koncern posiada już pozwolenie na przebudowę dróg lokalnych wokół obiektu, łącznie z przebudową skrzyżowania ul. Fordońskiej i Rejewskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 246 mln zł, z czego 216 mln zł związane jest z budową sklepu, a 30 mln z przebudową dróg. 

Kolejny sklep IKEA o powierzchni ok. 30 tys. m2 powstać ma w Lublinie. Prace budowlane na etapie projektowym rozpoczną się w 2011 roku, zakończenie inwestycji przewidywane jest na przełomie 2012 i 2013 roku.

War dieser Artikel interessant?

Vielen Dank für Ihre Bewertung!

Bleiben Sie auf dem Laufenden

Erhalten Sie die wichtigsten Nachrichten aus der Holzbranche direkt in Ihr E-Mail-Postfach.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kommentare können nur von angemeldeten Benutzern hinterlassen werden. Anmelden

Fehler melden