Hilding skupuje europejskich producentów materacy

825 Aufrufe
0 Kommentare
Alle Artikel

Hilding skupuje europejskich producentów materacy

Autor: Dominik Jabłoński Quelle: Hilding Anders 1 min czytania
Grupa Hilding Anders poinformowała o przejęciu wiodącego producenta materacy do łóżek sypialnianych w Holandii - firmą Eastborn.

W 2006r. obroty holenderskiej spółki wyniosły ponad 30 mln euro. Firma zatrudnia 184 pracowników.

Eastborn jest trzecim przedsiębiorstwem produkującym materace kupionym przez Hilding Anders w 2007 roku.

W czerwcu holding dokonał akwizycji czeskiej spółki Tropico posiadającą zakłady produkcyjne w Czechach i na Słowacji. Obroty Tropico w 2006r. to prawie 10 mln euro.

W kwietniu zakupione zostało chorwackie przedsiębiorstwo Perfecta, które w 2006r. osiągnęło ponad 5 mln euro przychodów netto.

Posiadająca ponad 60 lat doświadczenia w produkcji artykułów branży sypialnianej, szwedzka grupa Hilding Anders AB jest obecnie wiodącym producentem materacy na rynku europejskim.

W Polsce holding obecny jest poprzez Hilding Polska sp. z o.o. posiadającą zakład produkcyjny w Murowanej Goślinie k. Poznania. Powstały w 2001r. zakład produkuje ponad 1,250 mln materacy rocznie. Zatrudnia ok. 700 pracowników.

War dieser Artikel interessant?

Vielen Dank für Ihre Bewertung!

Bleiben Sie auf dem Laufenden

Erhalten Sie die wichtigsten Nachrichten aus der Holzbranche direkt in Ihr E-Mail-Postfach.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Kommentare können nur von angemeldeten Benutzern hinterlassen werden. Anmelden

Fehler melden