Grupa Meblowa Szynaka rozpoczęła budowę nowej fabryki w Lidzbarku Welskim
Inwestycja realizowana jest na obszarze Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na powierzchni ponad 5,5 ha realizowana jest nowoczesna inwestycja, której koszt wyniesie ponad 20 mln złotych.
Pierwsza faza zakłada budowę pełnej infrastruktury zakładu, hali produkcyjnej i części socjalnej o powierzchni ponad 5.000 m2 oraz powierzchni biurowej 500 m2. Docelowo łączna powierzchnia nowej fabryki wyniesie ponad 20 tys. m2. Wyposażona w maszyny i technologie najnowszej generacji firma docelowo ma zatrudniać od 400 do nawet 500 osób. Otwarcie fabryki zostało zaplanowane na przełomie 2019/2020 roku.
- Założenie jest takie, by Lidzbark stał się dla nas główną siedzibą i głównym zakładem, gdzie będzie realizowana produkcja mebli tapicerowanych. (...) W perspektywie będzie tu miało zatrudnienie od 400 do 500 pracowników i zakład będzie należał do jednych z czołowych zakładów produkujących meble tapicerowane w Polsce i na świecie. Nasza ugruntowana pozycja na rynku międzynarodowym i współpraca z globalnymi partnerami daje gwarancję stabilności i długoterminowe możliwości zatrudnienia - mówił Jan Szynaka, Prezes Grupy Meblowej Szynaka.
Komentarze
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
Dodaj komentarz
Коментарі можуть залишати лише авторизовані користувачі. Увійти