Do lasów wróciły rzadkie gatunki roślin

754 Views
0 Comments
All articles

Do lasów wróciły rzadkie gatunki roślin

1 min czytania
Do mazurskich lasów wróciły rzadkie gatunki roślin i zwierząt
Za przywrócenie w mazurskich lasach naturalnych warunków i odtworzenie zaginionej flory i fauny Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych (RDLP) w Olsztynie otrzymała srebrną nagrodę w międzynarodowym konkursie ekologicznym "The Green Apple Awards 2007".

The Green Apple Awards 2007
Projekt, który został nagrodzony, dotyczył odtworzenia bagien, oczek wodnych, małych rzek i strumieni oraz powrót na nie charakterystycznych, rzadkich roślin i zwierząt w nadleśnictwach: Mrągowo, Spychowo i Strzałowo. Wręczenie nagrody odbyło się 9 listopada w Londynie - poinformował Stanisław Dąbrowski z RDLP w Olsztynie.
"Niektóre z tych terenów zostały zmeliorowane nawet przed 200 laty. Na skutek osuszenia zniknęło wiele gatunków roślin i zwierząt. Od trzech lat staramy się przywrócić naturalny stan nawodnienia" - podkreślił Dąbrowski..." ALI

(bsz) PAP - Nauka w Polsce

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug