Certyfikat PEFC także w RDLP Łódź

1272 Перегляди
3 Коментарі
Усі статті

Certyfikat PEFC także w RDLP Łódź

Автор: Hanna Bednarek-Kolasińska Джерело: Lasy Państwowe 1 min czytania
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi uzyskała certyfikat PEFC (The Programme for the Endorsement of Forest Certification). Niezależni audytorzy z firmy SGS Polska potwierdzili zgodność gospodarki leśnej prowadzonej przez jednostki RDLP w Łodzi z kryteriami i wskaźnikami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów PEFC.
Certyfikat PEFC łódzkiej dyrekcji
Certyfikat PEFC łódzkiej dyrekcjifot. Lasy Państwowe
Audyt odbywał się w dniach 19 grudnia 2011r. i 3-5 stycznia 2012 r. Audytorzy odwiedzili nadleśnictwa Spała, Bełchatów, Płock, Gostynin, sprawdzając zgodność systemu zarządzania RDLP z sześcioma kryteriami audytu. Były nimi między innymi utrzymanie, wzmocnienie oraz powiększanie i podnoszenie wartości zasobów leśnych i ich udział w globalnym bilansie węgla, zachowanie i wzmocnienie zdrowia i witalności ekosystemów leśnych, utrzymanie i wzmocnienie produkcyjnych funkcji lasów. Audytowi poddano również system zarządzania i nadzoru biura łódzkiej dyrekcji.

Spośród mocnych stron audytorzy wskazali organizowanie corocznych spotkań i weryfikacji ZUL w celu podniesienia poziomu BHP wykonywanych prac świadczonych przez zakłady usług leśnych, aktywną i skuteczną działalność z zakresu regulacji stanu posiadania oraz działania i zaangażowanie personelu w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej.

Certyfikat wygasa 12 stycznia 2015r.
Поділитися: Facebook LinkedIn

Ця стаття була цікавою?

Дякуємо за відгук!

Будьте в курсі подій

Отримуйте найважливіші новини деревообробної галузі прямо до вашої поштової скриньки.

Komentarze (3)

W
Wujek
Szkoda, że znany tylko w kręgach rodzinnych:)
Zostały lasom chyba jeszcze 3 do zdobycia:)
A
apollo
Czy jak LP nie będą miały certyfikatu to nie sprzedadzą drewna? Czy nie rządzą tu prawa rynku? Czy jak przyjdzie bessa to certyfikat pomoże? A może jest to bez(celowe) wydawanie pieniędzy?
M
Michał
będą miały certyfikatu oni też go nie dostaną.

Dodaj komentarz

Коментарі можуть залишати лише авторизовані користувачі. Увійти

Повідомити про помилку