Branża inwestuje w Kamiennogórskiej SSE

492 Views
0 Comments
All articles

Branża inwestuje w Kamiennogórskiej SSE

Author: dja Source: KSSE 1 min czytania
Trzy firmy związane z branżą drzewną i papierniczą wygrały w grudniu ubiegłego roku przetargi, w wyniku których uzyskają prawo do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (Dolnośląskie).

W Kamiennej Górze działać będzie firma Wilton Timber Products Poland Sp. z o.o. z Wrocławia (drzwi i okna), w Kowarach - producent programu ogrodowego Stelmet SA z Jeleniowa, natomiast w Piechowicach - Fabryka Papieru Piechowice SA.

Dotychczas na terenie strefy zainwestowały dotychczas producent mebli BO-WA-DE 2 Sp. z o.o. oraz spółka z niemieckim kapitałem Palgetrans Handel Transport Sp. zo.o. zajmująca się m.in. produkcja palet drewnianych.

Na terenie strefy pracuje ponad 3,5 tys. osób, a nakłady inwestycyjne wyniosły dotychczas miliard złotych. Jak poinformował prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) Marek Prokura, do tej pory zezwolenia na prowadzenie działalności na obszarze strefy wydano 39 firmom.

Was this article interesting?

Thank you for your feedback!

Stay up to date

Receive the most important news from the wood industry directly in your inbox.

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Only signed-in users can post comments. Log in

Report a bug