DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

UOKiK przeciw monopolowi Lasów Państwowych

Autor:
Źródło: PIGPD
Data: 2001-03-01


W dniu 15 lutego b.r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na wniosek Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego wszczął postępowanie przeciwko Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe pod zarzutem stosowania praktyk monopolistycznych polegających na nadużywaniu pozycji dominującej na rynku przy sprzedaży surowca drzewnego. Głównymi zarzutami są: przeciwdziałanie ukształtowaniu się warunków do powstania bądź rozwoju konkurencji i podział rynku według kryteriów podmiotowych; sprzedaż surowca drzewnego w sposób powodujący uprzywilejowanie niektórych przedsiębiorców; narzucanie uciążliwych warunków umów, przynoszących L.P. nieuzasadnione korzyści; ograniczanie, mimo posiadanych możliwości, sprzedaży surowca drzewnego, co prowadzi do podwyższania cen sprzedaży.

Do 16.03.01r. Lasy Państwowe mają czas na ustosunkowanie się do zarzutów. Dyrekcja Generalna L.P. za pośrednictwem swoich jednostek terenowych przeprowadza wśród swoich klientów ankietę, dotyczącą oceny zasad sprzedaży drewna ujętych w Zarządzeniu 5A.

Ankieta nie jest anonimowa, oprócz danych firmy jest pytanie między innymi o przynależność do organizacji biznesowych.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego jest przekonana, że ankiety mają służyć L.P. w kontaktach z UOKiK. W związku z powyższym PIGPD namawia swoich członków do skorzystania z inicjatywy L.P. jako sposobu udokumentowania sytuacji na rynku. Jednocześnie PIGPD prosi firmy decydujące się na wypełnienie ankiety o przesyłanie kopii do wiadomości Biura Izby - na nr faxu 061 8537588 lub bezpośrednio do UOKiK.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz