DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPAL

PKN EPAL

Autor:
Źródło: PKN EPAL
Data: 2013-10-27


12 firm: Leroy Merlin, Sealed Air, Piotr i Paweł, Pepsi, Coca-Cola, Carlsberg, Bahlsen, Biedronka, FM Logistic, DHL, Żabka oraz Makro - poparło „Deklarację paletową” przygotowaną wspólnie przez PKN EPAL oraz ECR Polska.

12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPAL12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPALFot. PKN EPAL

Od 1 sierpnia 2013r., kiedy to nastąpiła zmiana w oznakowaniu europalet EPAL, wyprodukowano już 10 milionów sztuk tych najbardziej popularnych nośników towarowych z cechą EPAL w owalu na wszystkich wspornikach. Dzięki płynnej zmianie produkcji i podaży, udało się uniknąć obaw wielu globalnych użytkowników, że zabraknie na rynku europalet o standaryzowanych wymiarach opartych na kodeksie UIC 435-2 oraz europejskiej normie EN 13698-1.

- Palety te płynnie pojawiły się na rynku i z powodzeniem na nim funkcjonują, nie powodując zakłóceń w zakresie otwartej wymiany z europaletami produkowanymi dotychczas z oznakowaniem EUR na dwóch wspornikach - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor techniczny EPAL podczas uroczystego podpisania „deklaracji paletowej”, która miała miejsce 15 października w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Deklaracja jest wyrazem dążenia zarówno PKN EPAL, ECR Polska, jak i czołowych przedsiębiorstw korzystających z europalet, do optymalizacji procesu obrotu paletami wielokrotnego użytku w związku ze zmianami na rynku palet, zaistniałymi po dniu 1 sierpnia 2013 roku. Strony podpisujące deklarację jednogłośnie oświadczyły, iż ich wspólnym celem jest zapewnienie płynności łańcucha dostaw opartego o pool paletowy EPAL i pool paletowy EUR oraz dążenie do użytkowania wyłącznie prawidłowych palet opatrzonych tymi znakami.

- Uroczyste podpisanie „Deklaracji paletowej” jest zwieńczeniem sukcesu prowadzonej od dłuższego czasu kampanii informacyjnej dotyczącej nowego cechowania europalet EPAL - mówi Roman Malicki, prezes zarządu PKN EPAL. - EPAL zaleca wszystkim swoim członkom dokonywanie wymiany oraz napraw palet EPAL i palet EUR, o ile spełniają one standardy techniczne i jakościowe zawarte w Kodeksie UIC 435-2 ff, opartym na normie europejskiej EN 13698-1 i będące zgodne z Kartami Oceny Palet.

15 października 2013r. oficjalnie zaprezentowano nowe  Karty Oceny Palet ECR EPAL, które są prostym narzędziem ułatwiającym gospodarkę paletową.

- Karty Oceny Palet są sukcesem, a sukces ma zawsze wielu ojców - mówił Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska przedstawiając nowe KOP. - Przygotowaliśmy trzy KOP w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym, które przedstawiają odpowiednio cechy prawidłowej europalety EPAL, dopuszczalne uszkodzenia oraz niedopuszczalne wady. Jestem przekonany, że nowe KOP, wydrukowane w postaci plakatów bądź broszur, będą służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane są palety - w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych.

12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPAL (Zdjęcia: 5)

12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPALKarta oceny palet EPAL i EUR zieona str. 1 - Cechy prawidłowej europalety Karta oceny palet EPAL i EUR zieona str. 2 - Cechy prawidłowej europalety Karta oceny palet EPAL i EUR żółta - Uszkodzenia dopuszczalneKarta oceny palet EPAL i EUR czerwona - Wady niedopuszczalne

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

W zasadzie certyfikowanie jest ok, ale

Trochę mnie śmieszy ta zmiana certyfikatów i standardów. Tak na prawdę są one po to, aby pewnej grupie producentów uniemożliwić lub utrudnić prowadzenie biznesu.
Sama certyfikacja jest jakoby potwierdzeniem pewnego standardu, ale w tutaj wygląda mi na to, że zarobić miał producent wypalarek:)
Mogę się mylić i oczywiścię dam się prekonać argumentom.

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2013-10-27 22:35:49

Zgłoś nadużycie

Palety Euro

A wie może ktoś czy w Polsce będzie można zdobyć licencję na produkcję palet UIC , Euro ?

Lacky [1]Odpowiedz na ten komentarz2013-10-28 09:18:15

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz