/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

5 inspirujących krzeseł z drewna

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-10-30


Historia krzesła liczy sobie tysiące lat. Najstarsze znane wizerunki tego mebla pochodzą z przed ponad 6500 lat. Wydawać się może, że przez ten czas wymyślono już wszystko i współcześni projektanci nie mają już wielkiego pola manewru w opracowywaniu nowych konstrukcji. Tymczasem wciąż powstają nowe projekty mebli do siedzenie wykorzystujących nie tylko nowoczesne materiały, ale również tradycyjny surowiec - drewno.

Krzesło bambiKrzesło bambiFot. S&O Design

bambi - Hisakazu Shimizu i Eizo Okada z S&O Design (Japonia)
Stylistyka "bambi" zainspirowana została animowaym filmem o małym jelonku Bambi. Forma krzesła nawiązuje do sylwetki zwierzęcia. Siedzisko mebla wspaniale wykorzystuje piękny rysunek litego drewna. Mebel ten jest przykładem doskonałego połączenia tradycyjnej sztuki stolarskiej i nowoczesnego wzornictwa.
stuck - Oato Design Studio (Holandia)
"Stuck" to angielskie słowo oznaczające m.in. utknięte i chyba jest to najlepszy opis projektu krzesła, którego konstrukcja opiera się na czterech nogach utkniętych w drewnianym siedzisku. Krzesło holenderskich projektantów ze studia Oato zbudowane jest gównie z z drewna dębowego. Jedynym "obcym" elementem jest wygięte w łuk oparcie, które ze względu na przenoszone duże siły wykonane jest z malowanej proszkowo stali. Stabilności konstrukcji nadają krzyżujące się nogi krzesła przechodzące w podpory oparcia. "Stuck" to angielskie słowo oznaczające
röhsska - Claesson Koivisto Rune (Szwecja)
Mające siedzibę w Sztokholmie studio Claesson Koivisto Rune opracowało projekt "röhsska" dla odnowionej kawiarnii działającej na terenie The Röhsska Museum of Design and Decorative Arts w Gothenburgu. Krzesło wykonanae zostało w "skandynawskim stylu" łączącym prostą stylistyką z wygodą i ergonomią użytkowania. Surowcem jest lite drewno i sklejka.
exo - Carolina Armellini i Paulo Biancchi z Fetiche Design Studio (Brazylia)
Krzesło "exo" powstało na zamówienie brazylijskiego producenta mebli - firmy Schuster. Drewniane elementy stanowić mają egzoszkielte dla podparcia i ochrony siedziącej osoby są inspirowane budowa owadów. Drewniane trójkąty stanowią ochronny "pancerz" dla siedziska wykonanego ze skóry. 
fontal - Oscar Tusquets Blanca (Hiszpania)
Hiszpański projektant postanowił ożywić ducha mebli wykonywanych z ratanu. "Fontal" to ratanowe krzesło wykonane w tradycyjnej technice gięcia, łączące szlachetność naturalnego surowca i nowoczesną stylistykę. Krzesło cechuje lekkość formy i duża stabilność konstrukcji.

5 inspirujących krzeseł z drewna (Zdjęcia: 16)

Krzesło bambiKrzesło bambiKrzesło bambiKrzesło stuckKrzesło stuckKrzesło stuckKrzesło röhsskaKrzesło röhsskaKrzesło röhsskaKrzesło röhsskaKrzesło exoKrzesło exoKrzesło exoKrzesło fontalKrzesło fontalKrzesło fontal

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA