/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Seminarium - Efektywny proces produkcyjny

Autor:
Źródło: LeanQ Team
Data: 2012-06-16


W dniu 5 czerwca w Hotelu Arkon Park w Gdańsku odbyło się seminarium biznesowe „Efektywny proces produkcyjny, czyli jak zachować ciągłość produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów wytworzenia”. Organizatorem spotkania była firma LeanQ Team.

Seminarium - Efektywny proces produkcyjnySeminarium - Efektywny proces produkcyjnyFot. LeanQ Team

Na seminarium gościliśmy kadrę managerską z zakresu zarządzania produkcją i utrzymania ruchu przedsiębiorstw z wielu różnych branż: motoryzacyjnej, elektronicznej, elektrotechnicznej, produkcji maszyn i urządzeń, produkcji nawozów, spożywczej, kosmetycznej i innych. Głównym tematem spotkania było efektywne utrzymanie ruchu i sposoby zwiększania efektywności parku maszynowego za pomocą narzędzi Lean Management. Podczas seminarium zaprezentowane zostały metody doskonalenia efektywności parku maszynowego, między innymi Total Productive Maintenance (TPM) i metodologia wskaźnika Overall Equipment Effectiveness (OEE), oraz wspólnie z uczestnikami dyskutowaliśmy na temat praktycznych aspektów ich wdrożenia w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Seminarium miało formę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim warsztatową, dzięki której uczestnicy mieli okazję dokonać symulacji wdrożenia Lean Management, a także wymienić doświadczenia związane z kierowaniem produkcją i utrzymaniem ruchu w różnych branżach. Omówiono takie narzędzia, jak SMED, 5S, Kaizen, Road Map oraz inne, dzięki wdrożeniu których możliwe jest osiągnięcie poziomu World Class Management. W formie warsztatowej uczestnicy analizowali przyczyny strat na maszynach, pracowali nad kalkulacją wskaźnika Overall Equipment Effectiveness, a także planowali działania doskonalące w celu podniesienia efektywności parku maszynowego. Dzięki pracy zespołowej możliwa była wymiana doświadczeń pomiędzy firmami oraz dyskusja nad efektami wdrożeń konkretnych rozwiązań.

Seminarium prowadzili konsultanci firmy LeanQ Team, którzy na co dzień zajmują się wdrażaniem narzędzi Lean w zakresie produkcji, logistyki i usług. Partnerem spotkania była firma Astor, która dostarcza oprogramowanie wspierające automatyzację procesów produkcyjnych.

Seminarium - Efektywny proces produkcyjny (Zdjęcia: 4)

Seminarium - Efektywny proces produkcyjnySeminarium - Efektywny proces produkcyjnySeminarium - Efektywny proces produkcyjnySeminarium - Efektywny proces produkcyjny

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

...

zobaczycie w kolejnych latach następujące gradacje (dla laików rodzaj plagi) szkodników w naszych lasach...to nie dlatego, że tak natura chciała, ale dlatego, że rośnie za dużo żarcia w lesie. Trzeba ciąć by las był zdrowy, a nie przetrzymywać go na pniu. Lasy gospodarcze są przede wszystkim od produkcji drewna dla kraju o czym zdają się zapominać panowie z organizacji LP.

Wrinks [157]Odpowiedz na ten komentarz2012-06-18 13:10:13

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz